Susipažinkime su Lietuvos čempione

Turbūt nedaug kas žino, kad mūsų mokykloje, IV b gimnazijos klasėje mokosi miela ir kukli mergina Erika Baranauskaitė, Lietuvos baidarių ir kanojų slalomo čempionė. Su sportininke kalbėjosi II c g klasės mokinys Kornelijus Paulavičius, kuris vėliau prisipažino nieko nežinojęs apie šią sporto šaką, todėl manąs, kad pokalbis bus įdomus visiems sportu besidomintiems mūsų gimnazijos patriotams.

Kokiame klube treniruojiesi? Kur vyksta baidarių ir kanojų slalomo treniruotės? Kas tave treniruoja?

Klubas „SRAUTAS“ yra įsikūręs Medelyno gatvėje. Treniruojamės Nemune, po tiltu, ten turime pasidarę trasą. O mane treniruoja Arvydas Atmanavičius.

Ar ši sporto šaka yra įtraukta į olimpines žaidynes? Ar pati norėtum dalyvauti olimpinėse žaidynėse?

Taip, tai yra olimpinė sporto šaka. O dalyvauti olimpiadoje kiekvieno sportininko svajonė, tačiau lengva pasakyti, bet sunku padaryti.

Kur susidomėjai šia sporto šaka? Kiek metų lankai treniruotes?

Vieną kartą stovykloje paplaukiojau baidare ir tai man labai patiko. Sportuoti pradėjau vienuolikos metų, taigi jau septyneri metai.

Kokie didžiausi laimėjimai per tavo karjerą?

Esu tris kartus Lietuvos čempionė ir penkis kartus Lietuvos jaunių čempionė.

Tai tu geriausia Lietuvoje tarp merginų?

Kol kas taip.

Ką jauti kovodama su bangomis?

Kartais kovodama su bangomis jaučiu baimę, tačiau plaukti kanale arba kalnų upėje yra labai įdomu, nes kiekvieną kartą užplūsta vis kitokios emocijos. Būna situacijų, kad per varžybas apvirsti, todėl reikia nepasimesti, atversti baidarę ir baigti trasą.

Kokios buvo paskutinės varžybos, kuriose dalyvavai?

Jos nebuvo man itin sėkmingos, Slovėnijoje pasaulio čempionate užėmiau 58 vietą.

Kodėl nelabai sėkmingai pasirodei?

Lietuvoje nėra tokių sąlygų kaip užsienyje. Nemunas ne tokia srauni upė, o mano sporto šakoje reikia sraunios upės.

Kokių šalių sportininkai dominuoja pasaulio, Europos čempionatuose?

Slovakai – Michal Martikan , Elena Kaliska (abu jie po du kartus tapo olimpiniais čempionais) – čekai, italai, vokiečiai…

Kokios šios sporto šakos taisyklės?

Yra dviejų spalvų vartai – žali ir raudoni. Į žalius reikia įvairuoti baidarę pasroviui, o į raudonus prieš srovę. Nepataikius į vartus gaunama 50 sekundžių baudos, o palietus vartus prie laiko pridedamos 2 sekundės.

Kiek Alytuje yra tokių sportininkių kaip tu?

Aš Alytuje vienintelė.

Ar daug investicijų reikalauja ši sporto šaka?

Taip, labai daug, baidarės yra brangios, kelionės į užsienį daug kainuoja, treneris stengiasi ieškoti rėmėjų, kad galėtume išvažiuoti į kuo daugiau varžybų.

Kiek kartų per savaitę treniruojiesi?

Vasarą 7 kartus per savaitę, būna, kad net kelis kartus per dieną. O žiemą du kartus per savaitę baseine, tris kartus treniruoklių salėje, o savaitgalį slidinėjame.

Ar patinka tau ši sporto šaka?

Žinoma, jei nepatiktų, nesportuočiau.

Palinkėkime mūsų čempionei sėkmingų startų ir , žinoma, suderinti mokslą ir rimtas treniruotes.

Kornelijus Paulavičius , žurnalistų būrelio narys