Dziudo renkasi ramūs žmonės

Mūsų gimnazijoje yra nemažai mokinių, kurie  pasiekė daug pergalių sporte, mene. Tad susipažinkime su vienu iš jų. Tai Mykolas Lukoševičius  iš III k klasės, lankantis dziudo užsiėmimus. Tikriausiai ne visi žino, kad Mykolas yra  daugkartinis Lietuvos ir Europos dziudo turnyrų prizinių vietų laimėtojas. Sportininkas maloniai sutiko pasišnekėti apie šią sporto šaką ir savo pasiekimus.

Kas paskatino tave užsiimti šiuo sportu? Kiek laiko jau lankai dziudo treniruotes?

Kai buvau 5 metų, tėtis nuvedė pasivartyti ant čiužinių. Man tai patiko ir vėliau pradėjau lankyti dziudo treniruotes. Lankau jau 12 metų.

Kokios šio sporto taisyklės? Ar dziudo yra sunki sporto šaka?

Kovojama yra su kimono, nėra smūgių. Naudojami metimai, išlaikymai, smaugimai. Jei nukrenti ant pilvo, nulis taškų, o jei ant nugaros, vadinasi tavo pergalė, kitaip vadinama „ippon“ . Tai nėra taip lengva, kaip atrodo. Reikia daug dirbti, palaikyti formą, laikomasi specialių dietų.

Kur vyksta užsiėmimai? Kas yra tavo treneris?

Kadangi sporto rūmus remontuoja, užsiėmimai vyksta sporto mokykloje. Mane treniruoja Dainius Cimbolas ir Zenius Vencevičius.

Kiek kartų per savaitę vyksta treniruotės? Ką veikiate jų metu?

Treniruotės vyksta kiekvieną dieną. Pradžioje būna žaidimai, apšilimas, šlifuojame techniką, kovojame. Vėliau vyksta bendras fizinis pasirengimas. Sekmadieniais žaidžiame futbolą.

Ką reiškia diržų spalvos?  Kokios spalvos diržą jau turi?

Diržas parodo, kokio lygio esi kovotojas. Kiekvienoje šalyje spalvų tvarka  skirtinga.

Kol kas turiu rudą diržą, bet jau labai mažai trūksta iki juodo. Kaip žinia, juodas yra meistro diržas.

Kokie tavo pasiekimai ?

Keturis kartus Europos prizinės vietos, Lietuvos daugkartinis čempionas. Lietuvos suaugusiųjų čempionate užėmiau trečią vietą.

Ar daug varžybų vyksta užsienyje? Kur jau buvot nuvykę?

Jau  buvome Suomijoje, Slovėnijoje, Čekijoje.

Ką šis sportas reiškia tau?

Treniruočių metu gali išlieti energiją. Susiradau daug draugų.  Jose visada būna labai gera nuotaika, visas kolektyvas labai draugiškas.

Ar jis tik fiziškai ugdo, ar ir psichologiškai?

Taip, dziudo ugdo ir psichologiškai. Išmoksti nugalėt jaudulį. Dauguma žmonių, pasirinkusių šią sporto šaką, yra ramūs.

Ką gali pasakyti apie trenerius?

Treneriai griežti, bet teisingi. Jie dirba labai individualiai, ieško naujų rėmėjų.

Kokie ateities planai?

Jei labai rimtai ruošiuosi, kitais metais vyksiu į pasaulio dziudo čempionatą Pietų Afrikos Respublikoje.

Linkime didžiausios sėkmės visose varžybose ir, žinoma, moksle. Lauksime gerų rezultatų.

Su Mykolu kalbėjosi Karolina Miliauskaitė, II c mokinė,

žurnalistų būrelio narė