Prancūzijos ambasadoriaus Lietuvoje pono Francois Laumonier vizitas mūsų gimnazijoje

2011 m. balandžio 8 dieną Adolfo Ramanausko – Vanago gimnazijoje esančiame muziejuje lankėsi Prancūzijos ambasadorius Francois Laumonier su žmona, atvykę į Frankofonijos teatrų dešimtąjį jubiliejinį festivalį, organizuojamą Alytaus mieste. Naudodamasis proga ambasadorius mielai sutiko pasisvečiuoti mūsų gimnazijoje. Ambasadorių pasitiko gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Dragūnienė.  Jis buvo pakviestas  susipažinti su mokyklos muziejuje pristatoma prancūzų aviacijos grupės, kovojusios Lietuvos teritorijoje, istorija.

IV a g klasės prancūzakalbės mokinės Rūta Andriuškevičiūtė ir Kristina Petrauskaitė šiltai pasitiko svečius iš užsienio ir supažindino juos su mokyklos muziejumi. Ambasadoriui pristatyta ekspozicija siejosi su reikšmingu Prancūzijai Normandijos regionu. Muziejuje ambasadorius su žmona domėjosi įvairiomis nuotraukomis, karikatūromis, kurios atspindi Antrojo pasaulinio karo laikotarpį ir jo įvykius, susijusius su bendra Normandijos ir Alytaus apylinkėse vykusių karo veiksmų istorija. Svečiai atidžiai klausė mūsų abiturienčių pasakojamų istorijų prancūzų kalba, kurios buvo ne tik informatyvios, bet kartu ir įdomios, šmaikščios.

Apžiūrėję ekspoziciją prancūzai atsiliepimų knygoje paliko nuoširdžius ir šiltus žodžius, padėkojo už suteiktą galimybę bent truputį prisiliesti prie savo istorijos sąsajų su Lietuva ir Alytaus miestu, išreiškė susužavėjimą ekspozicija ir dėkojo gimnazijai už geranoriškas iniciatyvas.

Kristina Petrauskaitė, IV a g klasės mokinė

Parašykite komentarą