Dalyvavome minėjime

2011m. spalio 12 d. dalyvavome Lietuvos partizanų vado generolo Adolfo Ramanausko – Vanago ir jo žmonos partizanės Birutės Mažeikaitės suėmimo 55-ųjų metinių minėjime. Jis vyko LK Vilniaus įgulos karininkų Ramovėje.

Šio renginio metu buvo rodomas trumpametražis filmas „Partizanų vado žmona“. Jame rodė Birutės Mažeikaitės bei jos dukros Auksutės interviu.
Renginio metu buvo skaitoma apie Adolfo ir Birutės gyvenimą, partizaninį karą, apie jų meilę. Partizanų dainas atliko folkloro ansamblis „Kupolė“.
Sužinojome daug naujo apie partizaną Adolfą Ramanauską – Vanagą ir jo žmoną. Pasijutome taip, tarsi patys būtume buvę partizanai, ir supratome, kokį sunkų ir didį darbą jie atliko.
Partizanų dukra Auksutė labai džiaugėsi mūsų atvykimu, domėjimusi ir pagarba jos tėvams – Adolfui ir Birutei Ramanauskams.

I a g klasės mokinė Greta Sinkevičiūtė