Netradicinis istorijos mokymasis (Nuotraukos)

Š.m. spalio 26d. grupė mūsų gimnazistų, lazdijiečių pakviesti, lankėsi Lazdijų krašto muziejuje. Tai buvo integruoto projekto „Netradicinis istorijos mokymas“ apie tarpukarę tąsa. Mokiniai dalyvavo parodos „Lazdijai tarpukariu“ pristatyme ir kartu parodė ištraukas iš renginio „Karas ilgas – sijonai trumpi“. Šio muziejaus patalpose tarpukariu buvo mokykla, garsioji „Žiburio“ gimnazija, kurią baigė Adolfas Ramanauskas -Vanagas. Tai mums labai svarbu, šis kuklus pastatas įgijo kitą prasmę. Be to, čia mokytojavo Lietuvos poetė Salomėja Nėris .Mus sujaudino nuoširdus ir įdomus gidės pasakojimas apie poetę jos kambarėlyje- „karste“. Dabar čia įrengtas Salomėjos Nėries muziejus.
Šiame muziejuje galima pamatyti autentišką tarpukario mokyklos ekspoziciją. Teko „pabūti“ tarpukario mokinukais, „mokytojaujant“ Motiejui Gustaičiui. Džiaugėmės tą dieną įgytomis žiniomis, šiltu priėmimu ir pažintimi su Lazdijų Motiejaus  Gustaičio gimnazijos mokiniais.

Greta Germanavičiūtė IV klasės gimnazijos mokinė

Parašykite komentarą