Gimnazistai dalyvavo bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“

Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos mokiniai bei jų mokytojos Danutė Bučinskienė ir Rita Ališauskienė kartu su Didžiosios kunigaikštienės Birutės Motorizuotųjų pėstininkų bataliono kariais, KASP Dainavos apygardos I-osios rinktinės profesinės karo tarnybos kariais ir kariais savanoriais sausio 8-ąją vyko į Vilnių dalyvauti tradiciniame  XXI-ajame   tarptautiniame bėgime ,,Gyvybės ir  mirties keliu”, skirtame  žuvusiems už Lietuvos laisvę kovotojams atminti.

Tradiciškai renginys prasidėjo Antakalnio kapinėse  pagerbiant kovotojų už Lietuvos laisvę  gynėjų  Loretos Asanavičiūtės, Virginijaus Druskio, Dariaus Gerbutavičiaus, Rolando Jankausko, Rimanto Juknevičiaus, Alvydo Kanapinsko, Algimanto Petro Kavoliuko, Vytauto Koncevičiaus, Vido Maciulevičiaus, Tito Masiulio, Alvydo Matulkos, Apolinaro Povilaičio, Igno Šimulionio, Vytauto Vaitkaus atminimą. Padėtos gėlės ant žuvusiųjų kapų. Organizacinio komiteto atstovai, svečiai pasveikino bėgikus, pasiryžusius įveikti simbolinį kelią.  Raketų salvei paskelbus XXI-ojo bėgimo startą , į gyvą pagarbos upę nuo Antakalnio kapinių iki Laisvės aukuru tapusio Vilniaus televizijos bokšto įsiliejo ir Adolfo Ramanausko -Vanago gimnazijos ištvermingiausi bėgikai:  Gintarė Sorakaitė, Rokas Petrauskas, Vytautas Sabonis, Mindaugas Lukošiūnas, Karolis Buslavičius, Povilas Raguckas, Dovydas Dainauskas, Tadas Zdanavičius, Marius Vymeris, Mantas Nevinskas,  Deividas Navagruckas.  Visi  bėgikai sėkmingai įveikė devynių kilometrų nuotolį ir  buvo apdovanoti atminimo medaliais. Vienintelė iš gimnazijos merginų Gintarė Sorakaitė, IV f g klasės mokinė, buvo tarp pirmųjų, finišavusių prie Vilniaus televizijos bokšto. Gintarę kalbino žurnalistai ir interviu su ja matėme tą patį vakarą per LTV ,,Panoramą”.

,,Gyvybės ir mirties kelyje” nesivaržoma,  nesiekiama rezultatų , nėra nugalėtojų bei prizininkų, čia yra ypatingas buvimas , susitelkimas, apmąstoma gyvenimo prasmė. Bėgti vienu ritmu koja į koją su kariais beveik neįmanoma, tačiau daug drąsiau, kai jie bėga šalia . Už tai, kad galėjome nuvykti į Vilnių dalyvauti bėgime ir gražia tradicija pagerbti žuvusiųjų Lietuvos laisvės gynėjų atminimą, esame dėkingi KASP Dainavos apygardos I-osios rinktinės vadui pulkininkui leitenantui Rimantui Jarmalavičiui.

Rita Ališauskienė,

Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja  metodininkė

Parašykite komentarą