Savaitė be patyčių

Jau ketvirtus metus Lietuvos mokyklose organizuojama „Savaitė be patyčių“. Ja siekiama priminti, koks turi būti draugiškas bendravimas, kaip svarbu gerbti aplinkinius ir nepamiršti tolerancijos.
Kovo 18 – 22 dienomis, paskutinę savaitę prieš atostogas, mūsų mokykloje taip pat vyko įvairūs „Savaitės be patyčių“ renginiai.

Savaitė prasidėjo nuo akcijos, kurios metu kvietėme kiekvieną gimnazistą pasirašyti prieš patyčias ir, žinoma, nepamiršti, kad tai ne tik parašas, tačiau ir pažadas. Džiaugiamės, jog visi aktyviai prisidėjo prieš šios akcijos, ir tie, kurie pirmadienį nesuspėjo to padaryti, visą savaitę raitė parašus mokyklos fojė kabančiame plakate.

531515_305785912882170_1729858902_n

Antradienis – nemokamų šypsenų ir apkabinimų diena. Mokinių taryba siekė priminti, jog daugeliui šypsena ar apkabinimas atrodo tik smulkmena, tačiau ji visą dieną nuspalvina ryškesnėmis spalvomis. Tad tąryt mokinių tarybos nariai išdalino šimtus apkabinimų visai mokyklos bendruomenei, taip pralinksmindami ir skatindami draugišką bendravimą.

Kovo 20 d. – visame pasaulyje minima Žemės diena. Trečiadienį visas mūsų dėmesys buvo skirtas mylimai Žemei. Per ilgąją pertrauką vykusio renginio metu gimnazistai savo kūrinius skyrė mūsų planetai ir tikriausiai jų dėka sniego užklota mokyklos pievelė sužydėjo gėlėmis. Tikimės, jog šis renginys privertė kiekvieną susimąstyti, kokia svarbi mums turėtų būti Žemė ir rūpestis ja.

734055_305786192882142_1574335214_n

Kovojant su patyčiomis yra pasitelkiamos įvairios priemonės: rašomi romanai, dainuojamos dainos, kuriami filmai. Tad ketvirtadienį kvietėme visus mokinius į kino vakarą, kurio metu žiūrėjome kino filmą „Sėkmė avansu“, privertusį susimąstyti ne vieną. Pasibaigus filmui visi susirinkusieji pasidalino savo pastebėjimais ir dar kartą suvokė, koks svarbus yra draugiškas bendravimas.

Penktadienis – paskutinė „Savaitės be patyčių“ diena. Visos savaitės renginius vainikavo I – II klasių varžytuvės „Mano klasė patyčioms – NE!“. Mokiniai buvo kviečiami pasidalinti savo idėjomis, kaip kovoti su patyčiomis, išsakyti savo nuomonę, kodėl gi kyla patyčios? Originaliausių ir išsamiausių atsakymų autoriai buvo apdovanoti. I vietą laimėjo I b klasė, II vietą – II d, III vietą – I f. Dėkojame dalyvavusioms klasėms.

Tikimės, jog „Savaitės be patyčių“ renginiai paskatino ne vieną susimąstyti ir prisidėti prie draugiškos aplinkos kūrimo mokykloje.

Laura Čiginskaitė, mokinių tarybos narė
III f klasės mokinė, žurnalistų būrelio narė