Gimnazijoje skambėjo Rimo Buroko eilėraščiai

Tamsa yra poetas, o ne mes
Jos klostėse mes gimstame kaip vėjas
Aš tik šešėlis, tu tik alėjos
Rimas Burokas

Balandžio 19 dieną mūsų gimnazijoje vyko renginys, skirtas poetui Rimui Burokui (1953-1980) paminėti. Balandžio 21 dieną jam būtų sukakę 60 metų. Tai poetas, kuris mokėsi mūsų mokykloje, tačiau dėl sovietmečiu per laisvų pažiūrų buvo iš jos pašalintas ir apsigyveno Vilniuje. Čia taip pat buvo persekiojamas, kol atsidūrė kalėjime, kuriame ir mirė sulaukęs vos 27-erių. Po mirties išleistos dvi poezijos knygos: „39 eilėraščiai“ ir „(Ne)gyvenimo fragmentai“.

DSC_1103

Renginyje dalyvavo žmonės, puikiai pažinoję Rimą Buroką ir jo motiną. Klasės auklėtoja Natalija Belickienė prisiminė pirmuosius darbo metus mokykloje, pažintį su Rimu, mokinių išdaigas bei kūrybinius gebėjimus. Prisiminimais apie poetą hipį pasidalino jaunystės draugas Linas Jakštonis. Lietuvos politologas, humanitarinių mokslų daktaras, Mykolo Romerio universiteto docentas, buvęs poeto draugas Vytautas Dumbliauskas pristatė R.Buroko asmenybę istoriniame kontekste. Geležinio vilko orkestro vadovas Viktoras Ščetilnikovas, muzikantas Kęstas Manerskas ir Vytautas Dumbliauskas skambino gitaromis ir dainavo jaunystės dainas. Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Leokadija Sušinskaitė perskaitė poeto Kazio Bradūno laišką R. Burokui. Mokytoja Rita Ališauskienė perskaitė poeto bendraklasės profesorės, gyvenančios JAV, Dalios Rusakovaitės-Giedrimienės atsiminimus. Šie žmonės papasakojo apie poeto asmenybę – jis buvo geros širdies, liūdnų akių jaunuolis, nesutinkantis mąstyti pagal tuometinės valdžios reikalavimus, iš visų jėgų stengęsis išlikti pačiu savimi ir neprarasti sielos laisvės, mėgęs nešioti ilgus plaukus ir maištauti prieš visuomenę. Rimo poezija muzikali, sentimentali, eilėraščio žmogus – valkata, klajojantis mieste, besiilgintis savo mylimosios , ieškantis laimės ir laisvės po atviru dangumi.

DSC_1017

Gimnazijoje skambėjo Rimo Buroko eilėraščiai, dainos, kurias dainavo muzikos mokytojos metodininkės Irenos Muzikevičienės paruošti mokiniai. Taip pat išvydome mini spektaklį, atspindintį tuometį jaunimo gyvenimą, šokius (šokėjus ruošė mokytoja metodininkė Neringa Vekeriotaitė). Minėjimą vainikavo Rimo draugų prisiminimai bei jų muzikinis pasirodymas.

Rimas Burokas buvo toks žmogus, koks giliai širdyje norėtų būti kiekvienas iš mūsų, net jei to ir nepripažįstame. Ne tas drąsus, kuris siekia visuomenei priimtinų tikslų, o tas, kuris iš visų jėgų stengiasi kovoti prieš sustabarėjusį mąstymą, stengiasi bet kokia kaina išlikti savimi ir padėti suprasti, kokios vertybės gyvenime yra svarbiausios.

Dėkojame šio renginio organizatorei lietuvių kalbos mokytojai metodininkei Ritai Ališauskienei už galimybę susipažinti su mokyklos istorija, už galimybę atrasti naujus vardus.

Viltė Januškevičiūtė, IV c klasės mokinė, žurnalistų būrelio narė