Projektas „Pažink savo kraštą“

SAM_07182013–ieji metai jubiliejiniai – šiemet minimos Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 80- osios metinės.

Nepabūgę kepinančios vasaros saulės birželio 5 dieną mūsų mokyklos gimnazistai keliavo į Kauną. Ten dalyvavo istoriniame projekte „Pažink savo kraštą“, kuris buvo skirtas S. Dariaus ir S. Girėno skrydžiui per Atlantą. Diena buvo itin informatyvi ir kupina įspūdžių. Išvykos metu gimnazistai apsislankė Kauno S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome, kuriame 1933 m. minia žmonių laukė parskrendančių lakūnų. Daugelį sudomino Lietuvos aviacijos muziejuje matyta skraidymams tinkanti natūralaus dydžio legendinės „Lituanicos“ kopija, sukonstruota ir pagaminta, kuriant filmą „Skrydis per Atlantą“. Kelionę tęsėme svarbiame istoriniame objekte – IX forte. Ten tvyranti drėgmė ir vėsa alsavo istorija, o įdomūs gido pasakojimai praturtino pamokų metu įgytas žinias. Žinoma, negalėjome neaplankyti ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus, kuriame saugomos „Lituanicos“ liekanos bei asmeniniai S. Dariaus ir S. Girėno daiktai.
Neabejoju, jog ši diena kiekvienam dalyvavusiam projekte buvo kupina įspūdžių ir naujų žinių. Dėkojame mokytojoms Giedrei Škarnulienei ir Ramutei Volkuvienei už šią informatyvią išvyką.

Laura Čiginskaitė, žurnalistų būrelio narė,
III f klasės mokinė, mokinių tarybos narė