Spalio 23-ioji Pasaulinė molekulės diena

100_2399

Šiandien chemikai mini jos didenybės Molekulės vardo dieną. Molekulė – mažiausia daugelio medžiagų dalelė, atspindinti jos savybes. Mūsų organizme labai svarbios biomolekulės: baltymai, nukleininės rūgštys, riebalai. Lyginant su negyvojo pasaulio molekulėmis, šios molekulės – gigantai. Jos gyvybiškai svarbios. Jų tvarkinga sandara, sintezė organizme lemia mūsų organizmo sveikatą.

Daugelis gerai išmokome pagrindines, gyvybiškai svarbias negyvojo pasaulio molekulių formules : vandens, deguonies, anglies dioksido. Dažnas gražiai rimuojame: mano batai o-ho-ho, nepraleidžia haš du o.

Gimnazijos chemijos būrelio nariai įdomiai paminėjo Molekulės dieną jos išvakarėse. Smegenis pamaitę šokoladu, vaidino molekules. Molekulės buvo statinės pagal struktūrą, arba „gyvos“, veikiančios pagal savo savybes. Pabandykite ir jūs nuotraukose atpažinti jums neblogai žinomų medžiagų molekules, kurias jaunieji chemikai užfiksavo nuotraukose.