Atmintis gyva, nes liudija

Jau ne vienerius metus mūsų mokykloje minima Sausio 13- oji – Laisvės gynėjų diena. Ir šiemet vyresnioji istorijos mokytoja Giedrė Škarnulienė ir mokinių taryba iniciavo jau tradicija tapusią akciją „Atmintis gyva, nes liudija“.

Ši iniciatyva skirta prisiminti ir visuotinai paminėti kaip prieš 23 metus vienybės jausmo ir laisvės troškimo apjungti Lietuvos piliečiai apgynė atsikūrusios valstybės nepriklausomybę ir atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą. Gimnazijos languose 8 valandą buvo uždegtos žvakelės, kurios simbolizavo šviesą, gyvybę, teisingumą, atmintį ir vienybę. Pirmosios pamokos metu mokytojai mokiniams papasakojo apie Sausio 13-ąją, pasidalino savais prisiminimais, išgyvenimais, patirtimi.

Šia gražia akcija siekiama puoselėti istorinę atmintį bei patriotiškumą, prisiminti 1991 m. Sausio 13-ąją ir pagerbti žuvusius bei nukentėjusius valstybės gynėjus.

Vyresnioji istorijos mokytoja Giedrė Škarnulienė ir gimnazijos mokinių taryba