Minėjome Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną

Rugsėjo 23-ioji – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena, susijusi su 1943 m. rugsėjo 23 dienos Vilniaus geto likvidavimu. Šįmet minime 75-ąsias Holokausto Lietuvoje metines: 1941 m., prasidėjus masiniam žydų genocidui, buvo išžudyta didžioji dalis Lietuvoje gyvenusių žydų.

Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena Lietuvoje minima nuo 1994 metų. Mūsų gimnazija kasmet prisideda prie šios akcijos ir tęsia gražias tradicijas. Todėl ir šių metų rugsėjo 23 d. I–III klasių mokiniai kartu su mokytojomis Giedre Škarnuliene, Snieguole Valentukoniene, Asta Šulciene bei miestelėnais susirinko Vidzgirio miške prie memorialo Holokausto aukoms atminti. Renginio metu gimnazistai prie memorialo sukūrė menorą iš atminimo akmenėlių, ant kurių buvo užrašyti Alytuje gyvenusių žydų vardai. Kalbėjo mūsų gimnazijos dramos būrelio merginos, muzikinį kūrinį atliko III klasės mokinė Simona Kuodytė. Minėjimą pabaigėme tylos minute, kuri buvo skirta Holokausto aukoms pagerbti.

Tokie renginiai skatina pamąstyti apie skaudžią tautos ir visos žmonijos praeitį. Anot ispanų rašytojo Migelio Servanteso, istorija yra mūsų darbų lobynas, praeities liudytoja, pavyzdys ir pamokymas dabarčiai, įspėjimas ateičiai.

Aurelija Kavaliauskaitė, III e klasė