Netradicinė integruota pamoka „Nealkoholiniai vasaros kokteiliai“

Spalio 18 dieną gimnazijoje vyko netradicinė integruota technologijų pamoka „Nealkoholiniai vasaros kokteiliai“. Pamokoje svečiavosi Alytaus profesinio rengimo centro barmenų profesijos mokytoja ekspertė Auksė Sapežinskienė su savo mokiniais. Gimnazistams buvo pristatyti barmenų darbo ypatumai, pademonstruoti nealkoholinių kokteilių gaminimo būdai, puošimas, serviravimas. Įdomu buvo išgirsti, kad norint paruošti puikų kokteilį neužtenka žinoti vien jo  sudėtines dalis ir proporcijas. Labai svarbu ir pati ruošimo technika. O ji yra tokia: sudėjus visus komponentus plaktuvas uždaromas ir trumpais, energingais rankų judesiais plakama 10 sekundžių. Plaktuvas laikomas abiem rankomis pečių aukštyje. Reiktų nepamiršti, kad plakant įrankis turėtų būti susuktas į servetėlę tam, kad kokteilio turiniui nepersiduotų rankų šiluma. Baigus plakti kokteilis per sietelį supilamas į atšaldytą taurę.

Išklausę paaiškinimų gimnazijos mokiniai patys galėjo pasigaminti ir paragauti spalvingų ir gaivių nealkoholinių kokteilių.

Technologijų mokytojos Snieguolė Valentukonienė ir Danutė Račkauskienė