Etnografinėje popietėje užsimezgė draugystė

Lapkričio 21 dieną Volungės pagrindinėje mokykloje vyko etnografinė popietė. Joje dalyvavome ir mes – gimnazijos teatro studija „Tingė”. Prieš renginį pabuvojome mokytojos Danutės Šalaševičienės įkurtame kraštotyros muziejuje, kuris nustebino eksponatų gausa. Renginio metu iš etnografinio būrelio mokinių lūpų sužinojome apie mūsų senolių dirbtus darbus rudens ir žiemos metu. Šio būrelio vadovė D. Šalaševičienė pristatė senovinį apavą: klumpes, vyžas, čeverykus… Pirmą kartą pamatėme gorčių ir sužinojome, kodėl piemenėliams jis buvo toks svarbus. Pasiklausėme mokytojos A. Šmigelskienės paruoštų jaunųjų dainorėlių nuotaikingai atliekamų aranžuotų lietuvių liaudies dainų. Šventės pabaigoje suvaidinome šmaikštų spektaklį dzūkų tarme “Aina in šokius bernai”. Atsidėkodami šeimininkai mums įteikė saldžių lauktuvių, palinkėjo ramaus ir giedro artėjančio Advento laikotarpio. Mes jiems padėkojome už kvietimą ir šiltą priėmimą. Manome, kad užsimezgusi draugystė tęsis ir toliau.

Mokytoja Svetlana Žadeikienė

screenshot-www-volunge-alytus-lm-lt-2016-11-24-23-03-28