Įspūdinga kalėdinė kelionė

Gruodžio 17-18 dienomis  mūsų mokyklos mokiniai aplankė  Taliną, Tartu ir Rygą. Specialiai pasirinkome prieškalėdinį laikotarpį, nes norėjome pamatyti šventiškai nusiteikusius žmones, kalėdinį šurmulį Baltijos šalių sostinėse. Prie gimnazijos susirinkome 24 val. ir važiavome per naktį, kol apie 10 valandą ryto išlipome Taline. Miestas alsavo kalėdine nuotaika – pamatėme aukštutinį ir žemutinį Talino senamiestį, žinoma, išvydome pagrindinę miesto aikštę ir kalėdinę eglę. Praleidome nemažai laiko, sužinojome apie miesto istoriją, išvydome gražių vaizdų, aplankėme viduramžius menančias kavines. Pasivaikščioję atvykome į viešbutį netoli Suomijos įlankos.

Gerai pailsėję kitą rytą važiavome toliau. Mūsų laukė ekskursija po „AHHAA“ mokslo centrą Tartu. Jame buvo išties gausybė atrakcijų:  žmogaus kūno paroda, kurioje eksponuojami tikri organai, kino, specialiųjų efektų, vandens salė. Patiko keltis virvėmis į aukštį, apžvelgti centrą iš aukštai, taip pat važiuoti aukštai virš žemės pakeltu dviračiu:  buvo šiek tiek baisu, netgi ne visi išdrįso tai padaryti. Taip pat buvome ir edukacinėje programoje – akies operacijoje.  Mes turėjome pjauti tikrą kiaulės akį. Buvo šiek tiek baugu, bet  ir įdomu sužinoti apie akies sandarą, pritaikyti žinias praktiškai. Po daugybės įspūdžių dar užsukome į nedidelį ir jaukų Tartu senamiestį. Sužavėjo daugybė šviečiančių  girliandų pagrindinėje aikštėje ir kalėdinė eglė. Aplankę ir pasigrožėję patraukėme  namų link. Pavargę, bet panorėję dar daugiau įspūdžių,  pakeliui užsukome ir į Rygą. Nors buvo jau vėlu, vis tiek sugebėjome apžiūrėti ir gražų Rygos senamiestį, pajusti kalėdinę dvasią. Pagaliau pasukome namo. Į Alytų grįžome tik apie 4 valandą ryto, pirmadienį. Jutome išties didelį nuovargį, miego trūkumą, tačiau grįžome su šypsena, daugybe įspūdžių ir nuotykių. Džiaugiamės turiningai ir labai smagiai praleistu savaitgaliu. Dėkojame gidei Rasai Venslavavičienei ir auklėtojai Snieguolei Valentukonienei  už puikiai suorganizuotą kelionę ir rūpestį.

Ieva Barysaitė, I a klasės mokinė