Gimnazijoje vėl vyko debatai

Šiandien mūsų visuomenėje dažnai kyla diskusijų dėl sovietinio paveldo. Diskutuojama, kad sovietmečio literatūros bei kultūros kūrėjus reikia nuvertinti, nepripažinti, nes daugelis iš jų ne tik nesipyko su to meto valdžia, bet ir glaudžiai bendradarbiavo. Ar jie tautos priešai? O gal tik susiklosčiusių aplinkybių aukos?

Paskatinti tokių diskusijų, vasario 13 d. III–IV klasių mokiniai, vadovaujami Janės Zelenienės, surengė debatus ,,Sovietinis Lietuvos kultūros ir literatūros paveldas šiandien yra nuvertinamas pagrįstai“. Teigiančiųjų komanda stengėsi įrodyti, jog visą sovietinį kultūros paveldą reikia sunaikinti, juk daugelis rašytojų ir menininkų savo kūriniuose šlovino socializmą, buvo aktyvūs komunistų partijos dalyviai. Na, o neigiantieji gynė sovietinį paveldą, teigdami, jog tai mūsų istorijos dalis, jog Lietuvos rašytojai paliko mums tikrai puikių, didelės meninės vertės kūrinių. Debatus vertinanti teisėjų komanda –lietuvių kalbos mokytojos Eglė Barysienė ir Regina Valentinavičienė bei istorijos mokytoja Asta Šulcienė – pripažino, jog geriau argumentavo ir savo poziciją apgynė neigiantieji. Pasibaigus debatams istorijos mokytoja Asta Šulcienė visus pasveikino su artėjančia Lietuvos Nepriklausomybės diena – Vasario 16-ąja, palinkėjo būti Tėvynės patriotais ir  atsiminti, jog kiekvienas laikotarpis, drauge ir sovietmetis, yra mūsų istorija, mūsų praeitis. Visa tai turime teisę įvairiai vertinti, bet užmiršti negalime.

Smiltė Stankevičiūtė, IV b klasė