,,Gimę laisvei“

(Dedikacija poetams Bernardui Brazdžioniui ir Kaziui Bradūnui )

Šįmet mūsų gimnazijos mokiniai ir mokytojai Lietuvos Nepriklausomybės dieną – Vasario 16-ąją paminėjo drauge su aktoriais Virginija Kochanskyte ir Petru Venslovu. Aktoriai ne tik skaitė lietuvių poetų išeivių Kazio Bradūno ir Bernardo Brazdžionio eiles, bet ir mintis apie jų gyvenimą, kūrybą ir likimą. K. Bradūno, poeto žemininko, eilėraščiai atskleidžia skaudžią išeivio dalią: gyvendami svetimoje žemėje, poetai nepamiršta savo Tėvynės, jie tarsi ,,<…> kaktusai dykumoje/-Maitinasi mūsų krauju“. Taip pat buvo skaitoma išeivio neoromantiko Bernardo Brazdžionio kūryba, atskleidžianti ne tik patriotinius jausmus, bet išsakanti ir skaudžią žmogaus egzistenciją.

Pasibaigus renginiui aktoriai pasidžiaugė, kad jiems teko proga pamatyti mūsų gimnazijoje surengtą kūrybinių darbų parodą ,,Kartų dialogas“,skirtą Vasario16-ajai. Tai tėvų klubo inicijuota paroda, kurioje yra surinkti įvairūs vaikų, tėvų, senelių ir prosenelių kūrybos darbai: drožiniai, paveikslai, rankdarbiai, papuošalai (paroda veiks iki vasario 23 d.). Atsisveikindami aktoriai palinkėjo visiems gražios šventės ir niekada nepamiršti savo istorijos.

Janė Zelenienė