Raganos išvarymas arba kaip gimnazistai laimėjo III vietą frankofoniškųjų teatrų festivalyje

Alytiškiams gerai žinomas tarptautinis frankofoniškųjų teatrų festivalis „Pirmoji uždanga“, kurį 15 metų išradingai organizavo Dzūkijos pagrindinė mokykla, vadovaujama direktorės Vilijos Sušinskienės. Įspūdingi festivalio atidarymai, nuotaikingi spektakliai, įdomios atelje, šiltas bendravimas ir prancūziška dvasia visada žavėjo festivalio dalyvius, žiūrovus.

Šiais metais 16-asis frankofoniškųjų teatrų festivalis vyko Kaune, tarpukario Lietuvoje vadintame „mažuoju Paryžiumi“. Festivalyje, kurį organizavo LSMU gimnazija, dalyvavo 11 mokyklinių teatro trupių, tarp kurių – ir Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos frankofoniškasis teatras. Nors gimnazijoje prancūzų kalbos mokiniai mokosi kaip antrosios užsienio kalbos, prancūzų kalbos mokytojos Loretos Kašėtienės dėka prancūziškai kalbanti teatro trupė gyvuoja antrus metus. Malonu, kad atsiranda mokinių, norinčių ir gebančių vaidinti prancūziškai. Festivalyje I–II klasių mokiniai Kamilė Klimaitė, Melanija Markova, Vaiva Žiliūtė, Aistis Ališauskas, Almantas Arbačiauskas ir Narvydas Matulevičius suvaidino pjesę „Menoza, Šv. Kavos ragana“. Nusileidę tik LSMU ir KTU gimnazistams, alytiškiai užėmė garbingą trečiąją vietą bei laimėjo geriausiai prancūziškai kalbančios trupės nominaciją. Ši pergalė pasiekta intensyvių repeticijų, mokinių atkaklumo, juos ruošusių mokytojos Loretos Kašėtienės ir teatro studijos vadovės Svetlanos Žadeikienės bendro darbo dėka. Garso ir vaizdo įrašais rūpinosi II e klasės mokiniai Domas Baliukonis ir Erikas Gajauskas.

Puikiai organizuotas renginys bei stiprios trupės, parodžiusios įdomius spektaklius, paliko neišdildomą įspūdį. Džiugu, kad Alytuje uždegta prancūziškos dvasios ugnelė skaisčiai sužibo ir Kaune.

Danutė Dragūnienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui