Netradicinė istorijos pamoka Vilniuje

Š. m. gegužės 25 d. II a ir III a klasės mokiniai buvo Vilniuje, kur iš arčiau susipažino su Lietuvos istorija. Ekskursija prasidėjo Genocido aukų muziejuje, kuris karo metais buvo kalėjimas. Turėjome progą pamatyti šiurpias kalinių kameras, sužinojome apie vokiečių, o vėliau rusų naudotus kankinimo metodus. Taip pat sužinojome, kad ten savo paskutines dienas praleido garsus partizanų vadas, kurio garbei ir pavadinta mūsų gimnazija, Adolfas Ramanauskas-Vanagas. Po pamokos muziejuje turėjome progą pasivaikščioti po Vilniaus senamiestį, žavintį savo barokinės architektūros pastatais. Ekskursiją pabaigėme edukaciniu užsiėmimu Seimo rūmuose, pabuvojome salėje, kurioje buvo pasirašyti kovo 11 d. aktas. Pamatėme, kur priimami aukšto rango svečiai ir daugiau sužinojome apie seimo narių darbą. Netgi turėjome galimybę stebėti vykstantį seimo posėdį, kuriame dalyvavo šiek tiek daugiau nei 50 narių. Žinoma, mūsų seimo nariai ir vėl mus nuvylė: nors buvo pasižadėjęs vienas parlamentaras su mumis susitikti ir papasakoti daugiau, nepasivargino skirti mums savo brangaus laiko. Nepaisant šio nusivylimo, išvyka Vilniuje praplėtė mūsų žinias, sužadino pilietiškumo jausmą ir paragino daugiau veikti savo tėvynės labui.

 Ina Aleksandravičiūtė, III a klasė