Integruotas biologijos ir chemijos projektas „Biotechnologijos keičia gyvenimą. Neatlyginama donorystė – kilni misija“

Gegužės 19 dienos rytą mūsų gimnazijos III klasių mokiniai, besimokantys chemijos ir biologijos išplėstiniu kursu, išvyko į Vilnių. Pirmoji stotelė šioje ekskursijoje buvo šiltai alytiškius sutikęs Nacionalinis kraujo centras, kuriame mokinius supažindino su kraujo donorystės keliu: nuo kraujo grupės ir hemoglobino (geležies) kiekio kraujyje nustatymo iki kraujo dalių išskyrimo ir transportavimo į gydymo įstaigas. Nors nė vienas moksleivis neišdrįso tapti kraujo donoru, tačiau džiaugėsi daugiau sužinoję apie kraujo donorystę. Kiek pailsėję ir pasistiprinę mokiniai aplankė vaistų gamybos bendrovę UAB „Teva“, kurios specializacija – generiniai, patentuoti ir nereceptiniai vaistiniai preparatai. Moksleiviai buvo supažindinti su įmonės veikla, vaistų gamybos procesu. Kaip ir visur, po teorijos laukė praktika – gimnazistams buvo duoti chalatai, antbačiai ir apsauginiai akiniai, o po to  parodytos įvairios paskirties sterilios patalpos: nuo vandens paruošimo iki vaistų išpilstymo į puslitrinius butelius (pusės litro vaisto kaina siekia 70 000€), kurie gabenami į Izraelį, o iš ten jau pasiekia visas pasaulio šalis. Nors karščio ir išvarginti, tačiau kupini įspūdžių mokiniai grįžo į gimtąjį miestą, o už nuotaikingą ir įdomią ekskursiją dėkoja mokytojoms Jūratei Vailionienei, Editai Gumauskienei bei Janei Liutkienei.

Simona Kuodytė, III g klasės mokinė