Keturi Alytaus Adolfo Ramanausko–Vanago gimnazistai atstovavo Lietuvai ir Alytui tarptautiniame jaunimo projekte „Draugų pasaulis“

Rugpjūčio 5-12 dienomis Vokietijoje Sasbachwalden miestelyje vyko tarptautinio projekto „Draugų pasaulis“ susitikimas, į kurį atvyko svečiai iš Prancūzijos, Italijos, Slovakijos, Čekijos, Vengrijos ir, žinoma, Lietuvos. Vokietijos komanda šiais metais pasirinko aktualią temą – „50 metų taikos keliu – 50 metų į Europos ateitį“. Dalyviai diskutavo apie Europos praeitį bei ateitį, pristatė savo šalių taikos ir/ar tolerancijos atstovus, aplankė keletą bunkerių, Europos parlamentą Strasbūre, pažino Vokietijos kultūrą, susirado naujų draugų, tobulino anglų kalbos įgūdžius bei išmoko keletą vokiškų žodžių.

Komandą iš Lietuvos sudarė keturi Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos atstovai: Monika Šacikauskaitė, Gailė Kašėtaitė, Povilas Krikščiūnas ir Žydrūnė Česonytė bei Indrė Zeleniūtė iš Alytaus Jotvingių gimnazijos. Mokinius kelionėje lydėjo Alytaus miesto savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė Dalia Kavolynienė bei vokiečių kalbos mokytoja Jurgita Kamandulienė. Džiaugiamės turėję galimybę grožėtis Sasbachwalden miesteliu, Švarcvaldo didybe, keliauti, pažinti dalyvius iš kitų šalių, susirasti draugų. Puikus jausmas dainuoti visiems vienu metu „Su gimimo diena“ vienam iš dalyvių aštuoniomis skirtingomis kalbomis!

Įprasta, kad apie taiką girdime kalbant politikus, tačiau draugystė ir tolerancija pirmiausiai prasideda kiekviename iš mūsų. Susitikę su skirtingų šalių jaunuoliais, matome, kad mus sieja panašios problemos, vienija bendri darbai, diskusijos, šokiai, muzika… Džiugu, kad bendradarbiavimas bus tęsiamas ir kitais metais Čekijoje. Čia vėl susitiks jaunimas iš įvairių šalių ir kalbės apie „Draugų pasaulį“.

Jurgita Kamandulienė,
vokiečių kalbos mokytoja