Programa „Miško paslaptys“ Asvejos regioniniame parke

Ankstyvą spalio 3 dienos rytą būrys I-II klasių mokinių išvyko į Asvejos regioninį parką, į Žingių miško pažintinį taką. Parko ekologas Remigijus Karpuška, vesdamas mus pažintiniu taku, papasakojo apie Žingių mišką, jo gyvūniją ir augaliją, apie išvirtusių ir supuvusių medžių svarbą gamtai, apie medžius milžinus. Taip pat išgirdome, kad pažintiniame take galima rasti geokešingo (užsiėmimo, kuomet įvairiose vietose ieškoma lobių) slėptuvių. Pasirodo mūsų tarpe buvo  mokinys, kuris tuo užsiima laisvalaikiu. Jis take rado net 3 slėptuves. Eidami taku pamatėme, kaip atrodo sodintas ir natūraliai užaugęs miškas, taip pat radome pačių įvairiausių grybų bei augalų. Grįžtant atgal buvome supažindinti su miškininkyste, medžių sodinimo ir kenkėjų naikinimo technologijomis, medžių svarba retoms grybų, samanų ir gyvūnų rūšims, retų gyvūnų rūšių apsaugos priemonėmis. Nepaisant to, kad ekskursijos metu lijo lietus, patyrėme tikrai puikių įspūžių ir po pietų išvažiavome į Alytų.

Mūsų kelionė buvo nemokama, nes Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro projektą „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ finansuoja Europos Sąjunga (projekto koordinatorė gimnazijoje IT mokytoja Loreta Mazėtytė). Dėkojame ekskursijoje mus lydėjusioms mokytojoms Jūratei Vailionienei ir Editai Gumauskienei.

Arminas Mikalauskas, II a klasės mokinys