Istorijos ir gyvenimo pamokos Vilniuje

Spalio 16 dieną, I a klasės mokiniai kartu su mokytojomis Erika Balyniene, Ramune Petrosian ir Asta Šulciene vyko į Vilnių, kur apsilankė JAV ambasadoje ir dalyvavo edukacinėje ekskursijoje po buvusį Vilniaus getą. JAV ambasados politikos-ekonomikos skyriaus diplomatas Ted Janis pristatė Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos ištakas bei jos svarbą šiandien. Ekskursiją po buvusį Vilniaus getą vedė tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinio režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriato vadovo pavaduotoja Ingrida Vilkienė. Pasivaikščiojimas senamiesčio gatvelėmis ir gidės pasakojimai nukėlė į karo metus, privertė susimąstyti apie kančias, kurias teko išgyventi žydų tautybės žmonėms.

Išvykos metu mokiniai patobulino anglų kalbos ir istorijos žinias bei diskutavo apie pamatines žmogaus vertybes.

Ugnė Dulskaitė, I a