Atvira klasė be sienų

Šių metų liepos 11 dieną tarp mūsų gimnazijos ir Kauno technologijos universiteto buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis dėl atviros KTU klasės be sienų steigimo. Šiuo bendradarbiavimu siekiama tobulinti ugdymo kokybę, populiarinti tiksliuosius, inžinerinius ir gamtos mokslus bei siekti efektyvaus tarpinstitucinio bendradarbiavimo rengiant vyresniųjų klasių mokinius stojimui ir sėkmingoms studijoms universitete.

Prasidėjus mokslo metams gimnazijos 5 žmonių delegacija lankėsi Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakultete (KTU MGMF). Mokytojai ir administracijos atstovai aptarė bendradarbiavimo programą, susipažino su šiuolaikiškomis laboratorijomis, kuriose gimnazijos mokiniai galės atlikti įvairiausius bandymus, laboratorinius darbus, tyrimus.

Spalio 25 dieną mūsų gimnazijoje tiksliaisiais mokslais besidominantiems mokiniams pagal suderintą programą įvyko pirmoji paskaita „Kaip pažadinti mokinį per matematikos pamokas?“, kurią vedė Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto Matematinio modeliavimo katedros lektorius dr. Mantas Landauskas. Lektorius susirinkusiems mokiniams pasakojo apie matematikos grožį, sutinkamą ne tik sąsiuvinio ar knygos lape, bet ir realiame gyvenime, gamtoje. Su mokiniais diskutavo apie fraktalus, aukso pjūvį, optines iliuzijas, aptarė Vilo Rodžerso fenomeną,  Mončio Holo paradoksą, nagrinėjo stereogramas.

Suteikta galimybė mokiniams mokytis kitaip patiko ir buvo prasminga: gimnazistai išgirdo bei pamatė naujų ir negirdėtų dalykų, susijusių su matematika.

Asta Grimalauskienė, matematikos mokytoja metodininkė