Pirmokų krikštynos – renginys, kviečiantis pajusti mokyklos dvasią

Nors nuo pat ankstyvo spalio 27-osios ryto pliaupė rudeninis lietus, mūsų gimnazijoje buvo šilta ir smagu. Vyko linksmas, tradicija jau tapęs renginys – pirmokų krikštynos. Tik įėjusius į mokyklą pirmokus su daina pasveikino mokinių tarybos nariai, o auklėtojai kiekvieną įprasmino ,,vanagiukų“ lipduku. Neramiai dairydamiesi po mokyklą, gal net baimindamiesi, ar neužklups kokie pikti ,,krikštytojai“, pirmokai laukė oficialios krikštynų dalies. Tačiau dar reikėjo įveikti keletą užduočių, kad būtų galima krikštytis. Taigi tam tikruose punktuose laukė mokslo žinovai, sporto galiūnai, meno kūrėjai. Pirmokai privalėjo atsakyti į rimtus istorijos, chemijos, literatūros klausimus, įveikti suktas matematikos užduotis, atlikti sporto pratimus ir ką nors nupiešti. Pagaliau visi sugužėjo į aktų salę, čia laukė būrelis vyresniųjų mokinių ir mokytojų. Visiems smalsu – kaipgi prisistatys jauniausieji gimnazijos mokiniai? O jie visai linksmai prisistatė. Kas šoko, dainavo, inscenizavo, kas buvo filmą sukūrę ar nuotraukas iš klasės gyvenimo parodė. Visi pirmokai šaunūs, visi stengėsi savo gebėjimus atskleisti. Bet kokios krikštynos be priesaikos? Mokinių tarybos pirmininkas Narvydas Matulevičius visus naujokus pakvietė sakyti priesaiką, įpareigojančią būti puikiems gimnazistams.

Pirmokų krikštynos – žaismingas, linksmas renginys, kviečiantis mokinius pajusti naujos mokyklos dvasią bei siekti užsibrėžtų tikslų.

                                                                                                        Janė Zelenienė, I e klasės  auklėtoja