Puikus laimėjimas dr. Bronislavo Lubio vardo chemijos konkurse

Šiais metais Jonavos senamiesčio gimnazijoje jau trečią kartą vyko dr. Bronislovo Lubio vardo chemijos konkursas, skirtas dr. Bronislovo Lubio – žymaus Lietuvos verslininko, pramoninko, LR Aukščiausiosios Tarybos Akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataro, KTU docento, KTU ir Klaipėdos universiteto garbės daktaro, Jonavos rajono garbės piliečio, koncerno „Achemos grupė“ vadovo, taip pat chemijos mokslų kandidato, technikos mokslų daktaro, daugiau nei aštuoniasdešimties išradimų autoriaus, Lietuvos Respublikos mokslinės techninės draugijos premijų laureato – atminimui įprasminti. Tai renginys, kurio tikslas yra populiarinti dr. Bronislovo Lubio idėjas, įprasminti kūrybingą chemijos žinių ir gebėjimų panaudojimą gyvenime.

Konkursas skirtas šalies ugdymo įstaigų I–II klasių mokiniams. Dalyvavo 22 komandos iš visos respublikos. Mūsų gimnazijos komandą sudarė Benas Skripkiūnas Ia kl., Tomas Augustinas I d kl., Edvardas Vinerskas II a kl., Arnas Jankauskas II a kl. Komandos kapitonas – Edvardas. Mūsų gimnazistai pasirodė puikiai, laimėjo pirmą komandinę vietą tarp gimnazijų, kurios nevykdo atrankos, buvo apdovanoti dr. Bronislavo Lubio vardo fondo įsteigtais prizais ir I laipsnio diplomu. Individualiose rungtyse gimnazistai pelnė du apdovanojimus. Geriausiu teoriniu antrokų darbu buvo pripažintas Edvardo Vinersko darbas, geriausiu teoriniu pirmokų darbu – Beno Skripkiūno darbas.  Benas ir Augustinas mūsų gimnazijoje dar tik trečias mėnuo. Manau, turime padėkoti juos mokiusiems mokytojams pagrindinėse mokyklose („Volungės“ pagrindinėje mokykloje mokėsi Tomas, Šaltinių pagrindinėje mokykloje – Benas).

Sveikiname gimnazistus. Mokslo metai dar tik prasidėjo. Jų laukia dar ne vienas išbandymas.

Janė Liutkienė, chemijos mokytoja