Ir vėl mes laimėjom – pergalė Euroscolos konkurse

Šių metų lapkričio 14 diena buvo ypač svarbi dešimčiai mūsų gimnazijos mokinių ir jų istorijos mokytojai Ramutei Volkuvienei – jie dalyvavo ir po įtemptos kovos nugalėjo konkurse „Euroscola“. Komandą sudarė mūsų gimnazijos III ir IV klasių mokiniai: Aistė Butrimaitė, Erika Krikščiūnaitė, Greta Gataveckaitė, Indrė Surdokaitė, Kristina Marcinkevičiūtė, Ugnė Jovaišytė, Augustas Kunc, Gytis Oškelis, Uosis Galkevičius, Vilius Petraška. Konkursas reikalavo ilgo ir sudėtingo pasiruošimo, tačiau mokiniai negailėjo nei savo laiko, nei pastangų, nes jų laukė nuostabus prizas – kelionė po Vakarų Europą, apsilankymas ES parlamente Strasbūre.  Norėdami kuo geriau pasiruošti mokiniai netgi suorganizavo protmūšį apie Europos Sąjungą – lapkričio 13 dieną mūsų gimnazijoje draugiškoje kovoje susirungė Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago ir Daugų Vlado Mirono gimnazijų komandos. Negalima nepaminėti, jog tolesnėje kovoje pasisekė ir mūsų draugams iš Daugų. Norint nugalėti, komandoms neužteko tik iki smulkmenų išnagrinėti kiekvieną Europos Sąjungos valdančiąją instituciją ar puikiai išmanyti kiekvieną iš 28 ES valstybių, reikėjo paruošti ir trumpą, žaismingą mokyklos pristatymą, be to, klausimai konkurse buvo pateikiami net keturiomis – lietuvių, anglų, prancūzų bei vokiečių – kalbomis, taigi mokiniai turėjo panaudoti pačias įvairiausias žinias. Komandą sudarę III ir IV gimnazijos klasių mokiniai pripažįsta, kad istorijos mokytojos indėlis buvo neįkainojamas – prieš konkursą mokytoja jaudinosi netgi labiau nei patys mokiniai (mokytojai R. Volkuvienei ši pergalė jau ketvirtoji šiame konkurse), tačiau pergalės jausmas atpirko visas bemieges naktis ir jaudulį, o mokiniai jau  planuoja savo išsvajotąją kelionę. Šį pavasarį visa nugalėtojų komanda kartu su mokytoja ir dar 14 draugų keliaus į Strasbūrą, kur gegužės 3 dieną ES parlamente turės progą pabūti tikrais europarlamentarais bei pristatyti Lietuvą, jos kultūrą ir tradicijas.

Erika Krikščiūnaitė, III a klasės mokinė