Tolerancijos ir draugystės savaitė gimnazijoje

Lapkričio 13-17 dienomis mūsų gimnazijoje minėjome Tolerancijos ir draugystės savaitę. 2017 metais šios savaitės simboliu buvo paskelbta ranka. Kiekvieną dieną vyko įvairios veiklos, susijusios su Tolerancijos savaite. Pirmadienį mokyklos bendruomenę kvietėme prisidėti prie akcijos „Duok penkis“. Antradienį ryte kūrėme Tarptautinės tolerancijos dienos simbolį, priklijuodami po spalvotą delną ant fotografijų sienelės. Ilgųjų pertraukų metu mesti iššūkį draugams kvietėme žaidime „Ar pažįsti savo draugą?“. Kitą dieną stengėmės vienas kitą užkrėsti gerumo virusu dalindamiesi maloniais žodžiais ir komplimentais. Ketvirtadienis buvo sportinės veiklos diena – per ilgąsias pertraukas buvo galima išbandyti jėgas teniso žaidime, o po pamokų mokiniai varžėsi su mokytojais žaisdami tinklinį. Lapkričio 17 dieną, 14 val., aktų salėje vyko baigiamasis Tolerancijos ir draugystės savaitės renginys „Sušildykime širdis“. Jį vedė gimnazijos pirmokė Jorė Bendinskaitė. Renginį pradėjo skambių balsų savininkės Vakarė Vainaitė ir Aistė Rocevičiūtė. Tuomet scenoje su režisierės Žiedūnės Maldonienės spektakliu pasirodė Daugų Vlado Mirono gimnazijos mokiniai. Jie savo vadinimu perteikė mintį, kad reikia toleruoti kitų žmonių nuomonę ir nebijoti išreikšti savosios, nes priešingu atveju tampame prisitaikėliais. Spektaklis skatino susimąstyti apie tolerantiško elgesio svarbą kitų žmonių išvaizdos bei pomėgių atžvilgiu. Po gimnazijos svečių vaidinimo į sceną lipo Simona Kuodytė, Laura Šilalytė ir Ugnė Turčinaitė, nustebinusios publiką muzikiniu pasirodymu. Vėliau stebėjome mūsų gimnazijos mokinių vaidinimą, kuriame buvo pavaizduota netolerancija autizmu sergančiai mokinei ir jos atstūmimas. Antrą kartą rodant spektaklį, bet kas iš renginio žiūrovų galėjo jį sustabdyti ir pakeisti norimą aktorių bei pasukti vaidinimo siužetą kita linkme. Buvo įdomu stebėti mokines, kurios pasisiūlė tapti vienu iš aktorių ir turėjo pakeisti konfliktinę situaciją į gerą pusę. Galiausiai į renginį pakviesta advokatė Diana Vaitkevičienė pakomentavo bausmes, kurios gresia besityčiojantiems iš kitų žmonių. Renginio pabaigoje vedėja palinkėjo visiems kiekviename žingsnyje būti tolerantiškiems, draugiškiems ir skleisti pagarbą aplink. Viliamės, jog ši savaitė padėjo mokiniams atkreipti dėmesį į savo elgesį su kitais ir tapti tolerantiškesniems.

Gabija Vitkauskaitė, III a klasės mokinė