Diena Vilniaus universitete

Gruodžio 19 dieną, mūsų gimnazijos devintų, dešimtų ir vienuoliktų klasių mokiniai, lydimi matematikos mokytojos Laimutės Gečaitės ir informacinių technologijų mokytojos Loretos Mazėtytės, autobusu pajudėjo Vilniaus universiteto link.

Vilniaus universitete lankėmės matematikos ir informacinių technologijų fakultete, kur klausėmės paskaitos apie galimas studijų programas šiame fakultete. Taip pat mus plačiau supažindino su kiekviena studijų programa, pateikė daugybę įdomybių apie matematikos bei informacinių technologijų panaudojimą gyvenime. Matematikos studijas pristatė MIF Tarptautinių reikalų ir ryšių su visuomene prodekanė dr. Kristina Kaulakytė, informatikos studijas pristatė MIF Akademinių reikalų prodekanas Linas Būtėnas. Galiu teigti, kad mus sudomino ir galbūt netgi išgąsdino informacinių technologijų dėstytojo pasakojimas apie kibernetines atakas, juk, iš tiesų, niekada negali žinoti ar nukentėsi nuo kibernetinės atakos. Po paskaitos mus nuvedė į patalpą, kurioje įrengtas superkompiuteris. Jo paskirtis – atlikti skaičiavimus ir saugoti didelius informacijos kiekius. Jis skirtas kurti ir palaikyti e-infrastruktūrai, reikalingas akademinei visuomenei, viešajam sektoriui. Šis kompiuteris taip pat yra sukurtas ES Struktūrinių fondų lėšomis.

Po paskaitų ir superkompiuterio važiavome į Vilniaus universiteto biblioteką, kurioje sukaupta daugybė istorinių knygų. Įkurta 1570 m. jėzuitų, ji iki šių dienų išliko autentiškose erdvėse. Nors ši biblioteka yra didelė, ji yra jauki ir labai graži. Pirmiausia apsilankėme Smuglevičiaus salėje ir apžiūrėjome parodą, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Ten buvo J. Basanavičiaus „Aušra“, V. Kudirkos „Varpas“, netgi Lietuvos Pirmasis Statutas. Tuomet mus nuvedė į Baltąją salę, kurioje įrengta observatorija. Buvo įdomu apžiūrėti teleskopus, taip pat pakilti į siaurutį observatorijos bokštą aštuoniasdešimčia laiptelių. Iš observatorijos bokšto atsivėrė nuostabi Vilniaus panorama. Dar pamatėme Observatorijos kiemelį, kuriame jėzuitai augino vaistažoles. Galų gale apsilankėme Šv. Jonų bažnyčioje. Bažnyčios išorė ir vidus yra neapsakomo grožio.

Tikiuosi, kad dar turėsime galimybę apsilankyti Vilniaus universitete ir bibliotekoje.

Viktorija Nacytė, II a klasės mokinė