Kovas – Frankofonijos mėnuo

Kovo 20 d. minima tarptautinė Frankofonijos diena. Ta proga kovo aštuntąją dieną II a klasės prancūzų kalbos pamokoje apsilankė svečias iš Prancūzijos – profesorius, literatūrologas, frankofonijos ekspertas Jean-René Bourrel. Jis mums pasakojo apie frankofoniją, jos keturis įkūrėjus ir koks yra skirtumas tarp žodžio „Frankofonija“, parašyto iš didžiosios raidės, ir „frankofonija“, parašyto iš mažosios. Taip pat su profesoriumi kalbėjome apie tai, kodėl pasirinkome mokytis prancūzų kalbos. Sužinojome, kad prancūzų kalba iš lietuvių pasiskolino žodį élan, reiškiantį elnias, keletą įdomių prancūziškų posakių, metaforų, kilusių iš frankofoniškų šalių. Džiaugiamės papildę savo žinias apie frankofoniją ir praplėtę žodyną gražiais prancūziškais posakiais.

Viktorija Nacytė, II a klasės mokinė