Žemės diena

Kiekvienų metų kovo 20 diena yra minima kaip Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena buvo paskelbta neatsitiktinai. Tada ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visoje Žemėje. Tai viena iš svarbiausių ir gražiausių su aplinkosauga susijusių švenčių. Žemės diena išreiškia viso pasaulio žmonių norą išsaugoti tai, kas visiems svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą. Ši diena suvienija žmones bendram rūpesčiui dėl visų mūsų namų. Mūsų gimnazijoje taip pat buvo paminėta ši visiems svarbi data. Per ilgąją pertrauką skubėjome į kiemą, kur vyko minėjimas. Renginys prasidėjo mokytojo Mindaugo Ribinsko sveikinimu. Šia proga, skambant mokinių dainoms ir eilėms, skirtoms Žemei, prie gimnazijos iškilmingai buvo pakelta Žemės vėliava. Minėjimo simboliu tapo paukščiai, ant kurių sparnų gimnazistai užrašė linkėjimus Žemei. Gamtos tyrėjų būrelio nariai, vadovaujami mokytojų Editos Gumauskienės ir Irmos Linkevičienės, Alytaus miesto Rotušės aikštėje praeiviams dalijo paukščius ir sveikino su Žemės diena. Vyravo gera nuotaika, kurią dar labiau praskaidrino saulės spinduliai.

Vyresnioji biologijos mokytoja Edita Gumauskienė
Vyresnioji chemijos mokytoja Irma Linkevičienė