Mobilioji bioklasė sužavėjo gimnazistus

Balandžio 26 dieną mūsų gimnazijoje apsilankė „Mobilioji bioklasė“. Bioklasės draugų vedamo užsiėmimo metu gimnazijos II–III klasių mokiniai turėjo galimybę dalyvauti olimpinėse pipetavimo varžybose. Komandoje tiksliausiai į mėgintuvėlį su pipete įpylęs skysčio mokinys gavo prizą atšvaitą. Po varžybų ir apdovanojimų mokiniai išskyrė ir pamatė bakterijos DNR. O po šio užsiėmimo laukė svarbiausias dienos uždavinys – mokslinis eksperimentas. Mokiniai turėjo patikrinti, ar jų tiriama erkė buvo užsikrėtusi erkiniu encefalitu ar „borelijomis“. Visi gavo mėgintuvėlį su DNR tirpalu, turėjo į tuščią mėgintuvėlį supilti PGR reakcijai būtinus reagentus ir tuomet įdėjus į PGR prietaisą palaukti, kol tirpale padidės jo norimo padauginti geno kiekis. Po PGR reakcijos turėjome nudažyti savo tirpalą dažais ir supilti jį į agarozės gelio šulinėlius, kad galėtume atlikti elektroforezę ir išsiaiškinti ar erkė buvo sveika, ar ne. Beveik visiems mokiniams pavyko išsiaiškinti ar jų erkė sirgo. Džiaugiamės turėję galimbę dirbti su tikra mokslininko įranga, susipažinti su moderniais mokslo metodais bei naujausiomis biomokslų galimybėmis. Tikimės, jog dar ne kartą galėsime dalyvauti „Mobiliosios bioklasės“ užsiėmimuose.

Viktorija Nacytė, II a