Dalyvavome varžytuvėse ,,Atverk tautos lobyno gelmes“

Būtina puoselėti bendrinę gimtąją kalbą, bet labai svarbu išsaugoti ir gimtąją tarmę. Kiekvienas mūsų šalies regionas gali pasigirti vis kitokia, unikalia tarme. Ne paslaptis, kad visiems mieliausias savas kraštas, sava tarmė ir papročiai. Šįmet Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras gegužės 10 d. Merkinėje organizavo regionines varžytuves. Mūsų gimnazijos mokiniai drauge su mokytojomis Janina Zeleniene ir Danute Račkauskiene taip pat išbandė savo jėgas šiose varžytuvėse, kurios vadinosi ,,Atverk tautos lobyno gelmes“. Tai neįkainojama patirtis mylintiems ir trokštantiems pažinti savąjį kraštą.

Tautiniai unikalūs mūsų regiono drabužiai, žaidimai ir dainos – visa tai leidžia pajusti dzūkišką dvasią. Su sijonais ,,ausciniais“, juostomis ,,rinkcinėmis“, mergaitės susipynę kaseles su ,,kasnykais“, mūsų vaikinas skrybėle pasidabinęs… – taip pasipuošę vykome į varžytuves. Ten turėjome galimybę pabendrauti su Merkinės, Miroslavo, Druskininkų, net Vilniaus dzūkeliais. Išklausę pasakų, legendų ir tikrų išgyvenimų  ėjome ir mes varžytis. Parodėme, kad esame ne iš kelmo spirti. Žaidėme autentišką dzūkų žaidimą, dainavome dainą, pristatėme tautinį kostiumą ir visus vaišinome dzūkišku pasnyko valgiu – rasalu, kuris vadinasi ,,gaidelis“, o prie jo patiekėme ,,bulbas su mundierukais“, na ir visi be galo gyrė mūsų iškeptą šventinį bulvių vyniotinį su grybais. Kitos komandos buvo labai gerai pasiruošę, nelengva buvo varžytis su jomis, bet išgirdę, kad laimėjome II vietą, labai apsidžiaugėme.

Sveikiname gimnazistus, iškovojusius II vietą:

Kotryną Baliukonytę, I e, Emiliją Smilinskaitę, I e, Ievą Drobnytę, I e, Gretą Karkauskaitę, I e, Roką Piškiną, I e, Medą Marcinauskaitę, I a, Urtę Leskauskaitę, I a, Ievą Nedzinskaitę, I a, Dainorą Švetkauskaitę, II d, Viktoriją Jazavitaitę, II d ir Gabrielę Pranckutę, III b.

Dėkojame mokytojoms Janinai Zelenienei, Danutei Račkauskienei ir Aldonai Butrimanskienei, padėjusioms pasirengti varžytuvėms.

                                                                                                 Ieva Drobnytė, I e klasės mokinė