Lietuvos partizanų keliais

2018 m. gegužės 20 d. Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazistai kartu su mokytojomis Egle Barysiene ir Aldona Butrimanskiene dalyvavo pėsčiųjų žygyje, kuris vyko unikaliame Punios šile.  12 kilometrų žygis buvo skirtas Adolfo Ramanausko-Vanago 100-osioms metinėms paminėti. Eiti pradėjome  nuo Punios girininkijos ir keliavome vadinamąja Muravjovo linija. 1863 m. šiuo keliu naudojosi caro armija, gaudydama Punios šile besislapstančius sukilėlius. Žygiavome, kol pasiekėme atstatytą Dainavos apygardos partizanų vadavietę. Šį bunkerį įrengė 1919-1920 m. laisvės kovų dalyvis, Dainavos apygardos vadas Domininkas Jėčys-Ąžuolis. Ąžuolio kvietimu 1947 m. balandžio 22-24 d. Punios miške įvyko Dainavos apygardos partizanų vadų sąskrydis, kuriame dalyvavo ir partizanų vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas, tuometinis Dainavos apygardos vado pavaduotojas. Prie Dainavos apygardos štabo bunkerio pagerbėme partizanus, o Lietuvos kariuomenė pavaišino koše ir arbata. Atgal į Punios girininkiją grįžome pro kunigaikščių ąžuolų alėją, augančią palei Nemuną, bei kitais partizanų keliais. Namo grįžome, nors ir pavargę, bet puikios nuotaikos.

Lietuvių kalbos mokytojos Eglė Barysienė  ir Aldona Butrimanskienė