Mokslo ir žinių diena Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje

Šiandien iš šviesios ir nerūpestingos vasaros pašaukti Rugsėjo 1-osios Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos bendruomenės nariai  susirinko į savo mokyklą. Rugsėjo 1-osios skambučio garsai suvirpina ne tik moksleivių, bet ir visų  širdis, nes ši šventė – neatsiejama kiekvieno iš mūsų gyvenimo dalis.

642 gimnazistai, 65 mokytojai, gimnazijos administracija ir svečiai tradiciškai šventinį renginį pradėjo Alytaus miesto stadione. Renginio  vedėjai abiturientai Matas ir Erika išreiškė viltį, kad „bus gera plaukt rudens upe“, ir pakvietė gimnazijos direktorių  Virginijų Skroblą palinkėti gero vėjo visai gimnazijos bendruomenei. Direktorius ragino nepamiršti paprastų gyvenimo tiesų – atsakomybė, darbas ir susitelkimas padeda siekti svarbiausių gyvenimo tikslų. Susirinkusius gimnazistus ir jų pedagogus pasveikino ir buvę mūsų mokyklos mokiniai vicemerė Valė Gibienė ir Alytaus miesto tarybos narys Povilas Labukas.

Renginio vedėjai pasiūlė paklausti pačių išmintingiausių, abiturientų, ko reikia, kad galėtum tikėti ateitimi. IV a klasės mokinys, mokinių tarybos pirmininkas Narvydas Matulevičius teigė, kad labai svarbu nemeluoti  sau, branginti mokytojų, tėvų ir draugų pagalbą ir nepamiršti, kad kartu siekti bendro tikslo daug lengviau.

Šiais metais mūsų gimnazijoje pradeda mokytis net 162 pirmokai, juos pasveikino, palinkėjo optimizmo ir gerų rezultatų I b klasės vadovas Svajūnas Žvinakis.

Šventės vedėjai priminė, kad jau  šeštus metus Rugsėjo 1-osios šventės metu yra įteikiamos metų mokytojo ir metų mokinio premijos, kurias įsteigė buvusi mūsų gimnazijos mokinė profesorė Dalia Rusakovaitė-Giedrimienė.  Gimnazijos direktorius Virginijus Skroblas atliko  šią garbingą misiją ir įteikė apdovanojimus istorijos mokytojai metodininkei Ramutei Volkuvienei ir IV a klasės mokiniui Uosiui Nojui Galkevičiui.

Šventinį renginį baigė gimnazijos  dainininkai, kuriuos ruošė mokytoja Jureta Šametienė. Po smagių ir įkvepiančių dainų, kaip ir kasmet, kartu sugiedoję gimnazijos himną visi grįžome į mokyklą, į pirmąją klasės vadovo pamoką.

Prasideda dar vieni mokslo metai: tegul jie būna paženklinti kiekvieno atskirai ir mūsų visų sėkmės.

Lietuvių kalbos mokytoja Eglė Barysienė