II e klasės gimnazistai – Lietuvos Respublikos Istorinėje Prezidentūroje

Rugsėjo mėnesio paskutinis penktadienis gimnazijoje – pažintinės veiklos diena. Vietoj pamokų mokiniai drauge su pedagogais vykdė įvairias veiklas – vieni mokykloje, mieste atliko tiriamuosius darbus, kiti iškeliavo toliau. II e klasės mokiniai lankėsi Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Kaune.

Čia atvykusius mus pasitiko gidas ir papasakojo apie reikšmingiausius tarpukario Lietuvos įvykius, apie Prezidentūros rūmus ir pirmuosius Prezidentus. Paskui dalyvavome edukacinėje pažintinėje programoje ,,Agento Mažylio iššūkiai“. Pasiskirstę į tris grupes, išsirinkę grupės vadovą leidomės į detektyvinę kelionę po muziejų. Galvosūkių apipintoje edukacijoje susipažinome su reikšmingiausiais tarpukario Lietuvos įvykiais ir asmenybėmis. Pasukę ratą, išsiaiškinome specialios slaptos operacijos, kurią teks įvykdyti, numerį ir pavadinimą. Kiekviena operacija susideda iš 4 užduočių, slepiamų stalčiukuose. Penktasis stalčiukas apsaugotas spynele. Kiekviena komanda turėjo būti ypač vieninga ir draugiška. Atlikus visas užduotis ir suradus jų atsakymus parodoje „100 reikšmingiausių Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykių“ sužinomas ir spynelės kodas. Mums, sėkmingai atlikusiems užduotis ir atrakinusiems spynelę, buvo suteikiamas garbingas slaptojo Agento Mažylio vardas ir apdovanojimai. Esame labai dėkingi Istorinės LR Prezidentūros gidui už šiltą ir draugišką sutikimą ir istorijos žinių praturtinimą.

Ieva Drobnytė, II e klasė