Gimnazijos abiturientėms įteikti Edinburgo hercogo apdovanojimai

Š. m. spalio 10 d. Valdovų rūmuose įvyko Edinburgo hercogo tarptautinių apdovanojimų programos (toliau – DofE) ceremonija. Jos metu 24 jaunuoliai iš visos Lietuvos buvo apdovanoti aukso ir sidabro apdovanojimais. Jo Karališkoji Prakilnybė Princas Edward, Vesekso Grafas, ir Jos ekscelencija Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė sertifikatus ir ženklelius.

Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos DofE dalyvėms Aistei Butrimaitei ir Augustei Šilanskaitei buvo įteikti sidabro ženkleliai. Dalyvės džiaugiasi įveikusios užsibrėžtus tikslus, didžiuojasi gautais sidabro ženkleliais ir tikisi, jog ši patirtis bus naudinga ateityje.

Apdovanojimus gavusios dalyvės, siekė joms pačioms asmeniškai prasmingų bei įdomių tikslų, skyrė ne mažiau kaip 12 mėnesių  aktyviai fizinei veiklai (mokėsi įvairių aerobikos ir raumenų stiprinimo pratimų, sukūrė ir atliko 45 minučių trukmės ištvermės ir viso kūno raumenų stiprinimo treniruotę, susidarė sporto programą 25-ioms minutėms ir sėkmingai ją atliko be ilgesnių nei 10 sekundžių sustojimų); skyrė laiko naujo ar jau turimo įgūdžio lavinimui (mokėsi ispanų ir prancūzų kalbų bei sugroti pianinu 2 kūrinius Yiruma „River Flows In You“ ir Sam Smith „I’m Not The Only One), aktyviai savanoriavo (padėjo vaikams Vaikų dienos centre, surengė jiems pamokėles apie kelio ženklus ir maisto gaminimą, išmokė juos pasidaryti stalo futbolo žaidimą, pagelbėjo ruošiant namų darbus)  bei dalyvavo bandomajame ir kvalifikaciniame žygiuose gamtoje.

DofE programa  yra pasaulyje gerai žinoma neformaliojo ugdymo, savęs tobulinimo programa, skirta jaunimui nuo 14 iki 24 metų ir įgyvendinama daugiau nei 130 pasaulio šalių.  Programos dalyviai patys pasirenka tobulėjimo sritis, išsikelia tikslus ir atkakliai jų siekia. Tokiu būdu jauni žmonės geriau pažįsta save, pasitiki savimi ir įgyja gyvenimui ir ateities darbui reikalingų įgūdžių. DofE programos tarptautinius sertifikatus bei pasiekimus atspindinčius ženklelius vertina tarptautinių kompanijų personalo atrankos specialistai.

Kviečiame I–III klasių gimnazistus dalyvauti Edinburgo hercogo tarptautinių apdovanojimų programoje ir siekti užsibrėžtų tikslų.

Programos vadovė gimnazijoje – mokytoja Erika Balynienė (214 kabinetas).

Žygių vadovė gimnazijoje –  mokytoja Meilė Platūkienė.

Akimirkos iš apdovanojimo ceremonijos