Chemijos konkurse gimnazistai pasirodė sėkmingai

Šiais metais Jonavos senamiesčio gimnazijoje jau ketvirtą kartą vyko dr. Bronislovo Lubio vardo chemijos konkursas. Jis skirtas žymaus Lietuvos verslininko, pramonininko, LR Aukščiausiosios Tarybos Akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataro, KTU docento, KTU ir Klaipėdos universiteto garbės daktaro, Jonavos rajono garbės piliečio, koncerno „Achemos grupė“ vadovo, taip pat chemijos mokslų kandidato, technikos mokslų daktaro, daugiau nei aštuoniasdešimties išradimų autoriaus, Lietuvos Respublikos mokslinės techninės draugijos premijų laureato dr. Bronislovo Lubio atminimui įprasminti. Tai renginys, kurio tikslas populiarinti dr. Bronislovo Lubio idėjas, akcentuoti kūrybingą chemijos žinių ir gebėjimų panaudojimą gyvenime.

Konkursas skirtas šalies ugdymo įstaigų I–II klasių mokiniams. Dalyvavo 20 komandų iš visos respublikos. Atskirai konkuravo keturios atranką vykdančios gimnazijos ir šešiolika gimnazijų, nevykdančių šios atrankos. Mūsų gimnazijos komandą sudarė Eglė Maslauskaitė ( I a kl.), Dominykas Kazočiūnas (I a kl.), Evaldas Lugauskas (II a kl.), Arnas Jančiukas (II a kl.). Gimnazistai pasirodė sėkmingai. Pirmokų duetas – Eglė su Dominyku – tapo geriausios cheminį eksperimentą atlikusios komandos iš  16-os nevykdančių atrankos gimnazijų komandų nominantais.  Teorinis I a klasės mokinio Dominyko darbas buvo įvertintas kaip geriausias tarp šios grupės gimnazistų.

Šie mokiniai mūsų gimnazijoje dar tik antras mėnuo. Manau, turime padėkoti juos mokiusiems pagrindinių mokyklų mokytojams. Dominyką Kazočiūną mokė chemijos mokytoja metodininkė Lina Bieliauskienė šv. Benedikto gimnazijoje, Eglę Maslauskaitę – chemijos mokytoja metodininkė Irena Miglinienė „Volungės“ pagrindinėje mokykloje.

Sveikiname gimnazistus. Mokslo metai dar tik prasidėjo. Jų laukia dar ne vienas konkursas, kur galės įvertinti savo galimybes ir parodyti gebėjimus bei žinias.

Janė Liutkienė, chemijos mokytoja