Netradicinė pilietiškumo pamoka

Kovo 4 dieną  mokykloje vyko netradicinė pilietiškumo pamoka–protmūšis „Ką žinau apie Lietuvos kariuomenę ir Lietuvos šaulių sąjungą“. Šią pamoką organizavo Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos jaunųjų šaulių vadovė Ramunė Jasaitienė, o jai padėjo gimnazijos mokinės Ieva ir Rimtautė Barysaitės, jaunosios šaulės. Protmūšio rezultatams skaičiuoti buvo sudaryta ir 3 narių komisija: šaulys, dimisijos kapitonas Adolfas Barysas, matematikos mokytoja Julė Buškevičienė ir jaunasis šaulys Kajus Vislavičius. Šioje pamokoje dalyvavo dvi antrokų klasės. Mokiniai  susiskirstė į šešias komandas po 6 žmones. Protų mūšį sudarė 3 etapai. Pirmasis etapas buvo skirtas kariuomenei ir šaulių sąjungai, antrasis – 1918 metais atsikūrusiai kariuomenei ir paskutinysis etapas buvo apie didingus praeities mūšius, kuriuose dalyvavo Lietuvos kariuomenė. Po visų etapų mūsų garbingoji komisija suskaičiavo ir paskelbė prizininkus. Trečią vietą laimėjo komanda „Miškiniai“, antrą vietą užėmė „Ryčka ir draugai“, o pirmoji vieta atiteko komandai „Feminisčių klubas“. Mokiniai buvo apdovanoti Alytaus Antano Juozapavičiaus 1-osios šaulių rinktinės vado padėkomis ir saldžiomis dovanėlėmis. Pamokoje prisiminė Lietuvos kariuomenės ir šaulių sąjungos istoriją bei nuoširdžiai bendravo su savo bendraklasiais.

I e klasės mokinė Rimtautė Barysaitė