Svečiuose pas Poetą

Kylant pavasario saulutei mes, I c klasės mokiniai kartu su jaunaisiais gidais bei memuaristais, svečiavomės poeto Anzelmo Matučio muziejuje, įsikūrusiame jo namuose – visai netoli nuo mūsų gimnazijos, prie Sporto mokyklos. Mus sutiko muziejininkė Vilmantė Petrusevičienė, kuri supažindino su Poeto gyvenimu, jo kūryba.

Nors iš pradžių muziejus pasirodė kaip paprastas namas, tačiau įėjus į vidų – nieko panašaus! Labiausiai įsiminė du kambariai antrajame aukšte. Kambariuose ekspozicijos: viename – kelionių po pasaulį jūromis ir vandenynais laimikiai, nuotraukos iš žvejybos, kitame – senovinis stalas, ant kurio vaikams poetas rašė savo skambiąsias eiles. Kriauklių kolekcija, ant sienos demonstruojamos net 68 tautinės juostos, dovanotos kūrėjui įvairiomis progomis. O padėkos raštų!.. Centre puikuojasi H. K. Anderseno diplomas, kuriuo A. Matutis labai džiaugėsi, kadangi tarptautiniu mastu įvertinta poezijos rinktinė „Margaspalvė genio kalvė“. Vienas iš langų žvelgia į pušyno pusę. Pro jį žiūrėdamas kurdavo eilėraščius, bendravo su paukščiais, buvo prisijaukinęs voveraitę, ją maitindavo. Anzelmo Matučio knygos apie mišką ir jo gyventojus. Apie žuvis parašyti nespėjo…

Muziejininkė nuoširdžiai papasakojo apie muziejininko darbą, kokių savybių reikia žmogui norint dirbti šį darbą. Dėmesingumas, komunikabilumas, kruopštumas – tai svarbūs bruožai šiai specialybei. Informatyvi ekskursija baigėsi poeto eilių skaitymu. Muziejaus šeimininkė mūsų dar klausinėjo, kieno tie posmai. Tokio tipo „kelionių“ norėtųsi daugiau! Ačiū edukacinės programos organizatoriams.

Mindaugas Mikučionis ir Monika Vidauskaitė, I c kl.

Nuotraukų autorė Žiedūnė Matulevičiūtė, III f klasės mokinė