Įspūdžiai iš frankofoniškojo teatro festivalio

Balandžio 10–11 dienomis Kaune vyko XVIII tarptautinis mokinių frankofoniškojo teatro festivalis „Pirmoji uždanga“. Festivalį organizavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazija. Renginyje dalyvavo septynios trupės iš šių mokyklų: Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos, KTU gimnazijos, LSMU gimnazijos, Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos, Šeduvos gimnazijos, Palangos senosios gimnazijos, Varėnos „Ryto” gimnazijos. Festivalyje savo pjesę pristatėme ir mes, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos prancūziško teatro trupė.

Renginys vyko Vytauto Didžiojo universiteto teatro salėje, festivalio atidarymo metu vaidino VDU aktoriai, o po jo pirmieji pasirodė Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos trupė su pjese „Le chat botté” (liet. „Batuotas katinas”). Po spektaklių vyko trumpas forumas, kurio metu vedėja dalyviams uždavinėjo klausimus apie įgytą patirtį ruošiantis festivaliui, kas buvo sunkiausia, kas labiausiai patiko. Pirmąją festivalio dieną užbaigė Prancūziškojo teatro trupė KOMSA su šiuolaikinio prancūzų teatro pjese „Ferdinandas Brunas“, kuri sukurta pagal garsų Aurelie Valogne romaną „Mémé dans les orties“.

Kūrybinės dirbtuvės (ateliers) buvo viena iš įdomiausių festivalio dalių, jų metu mokiniai turėjo galimybę pabendrauti prancūziškai, tobulinti savo teatrinius gebėjimus. Vienos grupės mokėsi išreikšti savo emocijas ir kūrė trumpus etiudus, kitos žaidė įvairiausius žaidimus, o mano grupė kūrė video, trumpą istoriją prancūzų kalba pagal duotą temą. Ši patirtis buvo ne tik naudinga, bet ir labai įdomi: susipažinome su kitais dalyviais, dalinomės savo idėjomis ir vaidinome prancūziškai. Pirmąją festivalio dieną filmavome video, antrąją jį montavome, o festivalio pabaigoje, prieš paskelbiant nugalėtojus ir nominantus, visos grupės  pristatė savo etiudus, sukurtus video ir papasakojo apie ateliers veiklas.

Antrąją festivalio dieną programą pradėjo Šeduvos gimnazijos trupė su pjese „Conte à rebours” (liet. ,,Atvirkštinė pasaka“), o užbaigėme mes jau gerai žinoma pjese „Amis pour la vie” (liet. „Draugai visam gyvenimui“). Didįjį prizą laimėjo publikos ir komisijos favoritai LSMU gimnazijos trupė su pjese „La PEUR” (liet. „Baimė”). Labai džiaugiamės turėdami galimybę kiekvienais metais dalyvauti festivalyje „Pirmoji uždanga”. Iš festivalio grįžtame  pagilinę prancūzų kalbos žinias ir patobulinę teatrinius gebėjimus.

III a klasės mokinė Paulina Vinerskaitė