Antrasis Erasmus+ KA229 projekto dalyvių susitikimas nuostabaus grožio šalyje

Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos komanda sugrįžo iš Zaprešić miestelio Kroatijoje po savaitės projektinių veiklų. Mokyklą Erasmus+ KA229 projekto „Nauji mokymo metodai“ partnerių susitikime, kurio tema – Europos kultūrinis paveldas, atstovavo 4 mokinės bei mokytojos Snieguolė Valentukonienė ir Meilė Platūkienė.

Mokytojai iš šešių šalių dalinosi patirtimi, kaip taikyti inovatyvius IKT metodus, pristatė jų taikymo pavyzdžius savo pamokose. Projekto partneriai iš Kroatijos supažindino  su šalyje veikiančia švietimo sistema. Mokytojos Meilė Platūkienė ir Snieguolė Valentukonienė Kroatijos mokiniams vedė pamokas, kurių metu  pristatė mūsų šalies, miesto ir gimnazijos istoriją, kultūrinį paveldą.  

Mokinės savaitę gyveno kroatų šeimose, įgijo naujų draugų, patirties. Pirmąją projekto dieną  mokiniai susipažino su kitų šalių gimtosiomis kalbomis ir visi kartu lygino jas, ieškojo panašumų ir skirtumų. Projekto partnerės (Turkija, Ispanija, Portugalija, Belgija, Kroatija ir Lietuva) pristatė savo paruoštus namų darbus – žymiausias savo šalies pilis ir tradicinius patiekalus. Taip pat Zaprešić mokykloje mokiniai kepė tradicinius sausainius ir iš molio gamino suvenyrus-širdeles, kurios yra labai populiarios Kroatijoje. Bet ši kelionė nebuvo vien tik darbai mokykloje. Projekto dalyviai aplankė Zaprešić mieste esantį feodalinį dvarą ,,Novi Dvori“ ir daugiau sužinojo apie šio miesto praeitį ir istoriją. Dar vieną nuostabią dieną praleidome  sostinėje Zagrebe, atlikdami komandines, užduotis sužinojome miesto istoriją, susipažinome su lankomiausiais objektais. Įsimintiniausia išvyka buvo į Plitvicos ežerų nacionalinį parką, kur žavėjomės kerinčiais gamtos vaizdais.

Po šio vizito šalį galėčiau apibūdinti taip: svetingi ir šilti žmonės, draugiška aplinka mokykloje, kerinti gamta, turtingas istorinis ir kultūrinis paveldas.

Nekantriai laukiame kito susitikimo su naujais projekto draugais.

Simona Aleksandravičiūtė, III a klasės mokinė