Informacinių technologijų mokymai gimnazijoje

Balandžio 23-24 d. būrelis gimnazistų atostogų metu intensyviai dirbo informacinių technologijų mokymuose, kuriuos vedė buvęs gimnazijos auklėtinis Ignas Žilinskas, šiuo metu dirbantis „Bloomberg“ firmoje Londone.

Pirmąją kursų dieną, susipažinę vieni su kitais, išklausėme JavaScript pradmenų pamoką. Mums nebuvo sunku šią informaciją įsisavinti, nes ji panaši į C++ kalbą, kurią mokomės pamokų metu. Sužinoję pagrindus, juos įtvirtinome atlikę įvairias užduotis. Antros mokymų dienos metu vykdėme kūrybinę užduotį, daugiau vadovavomės savo žiniomis ir mąstymu. Pagal duotą šabloną sukūrėme kryžiukų-nuliukų žaidimą. Nors ne viskas pavykdavo, sunkumus įveikėme kartu su Igno pagalba. Turėjome apgalvoti daugybę smulkmenų, tačiau jų yra tiek daug, jog spėjome sukurti tik bazinę programėlės versiją. Supratome, kad ją galima nuolat tobulinti, tereikia pasitelkti kūrybiškumą ir, žinoma, didesnį JavaScript kalbos žinių bagažą. Galiausiai savo darbo rezultatą įkėlėme į internetą, išbandėme savo telefonuose. Buvo smagu pamatyti savo sukurtą produktą bei juo naudotis.

Visų kursų metu sužinojome daug dalykų apie programuotojo darbą, jo metu kylančius iššūkius ir sėkmės akimirkas. Žinoma, tarp intensyvaus darbo nepamiršome padaryti ir pertraukėlių, pabendrauti vieni su kitais, papietauti. Bendravimas su Ignu leido mums susidaryti įspūdį ir apie studijas užsienyje, pagalvoti apie savo ateities perspektyvas. Manau, jog daugelis dalyvavusiųjų nesigailėjo paaukoję šiek tiek savo atostogų laiko, nes jį praleido turiningai. Džiugu, kad buvę gimnazijos mokiniai nepamiršta esamų ir rengia tokias iniciatyvas norėdami mus sudominti informacinėmis technologijomis. Juk visada yra smagu išmokti kažką nauja tave dominančioje srityje.

Kornelija Lukšaitė, II a klasės mokinė