Mobiliųjų aplikacijų kūrimo dirbtuvėse KTU

Gegužės 2 d. gimnazijos mokiniai vyko į KTU informatikos fakultetą dalyvauti edukacinėje pamokoje „Mobiliųjų aplikacijų kūrimo dirbtuvės“. Mokėmės kurti išmaniąsias programėles android telefonams. KTU dėstytojai mūsų gimnazistams išsamiai papasakojo apie tokios veiklos įdomybes, faktus bei patiems leido išsibandyti bei sukurti po nedidelį klausimyno tipo žaidimą. Kurti šiuos žaidimus nebuvo itin lengva, tačiau po ilgo galvos skausmo pagaliau sugebėjome sukurti po paprastą nesudėtingą programėlę, kurią išsisaugoję daugelis mūsų pasilikome savo išmaniuose telefonuose. Sužinojome, jog sukurti, netgi tokiam paprastam žaidimui, reikia daug pastangų, kūrybos, idėjų, o ypač – kantrybės, tačiau šis procesas daugeliui pasirodė tikrai įdomus, ir tikimės ateityje patys būti profesionaliais žaidimų kūrėjais. Be to, mokymuose dalyvavę gimnazistai, galės savarankiškai gilintis į  šią sritį.

Išsibandyti šią išmaniųjų telefonų aplikacijų kūrimo programą galite patys, tinklapyje: http://ai2.appinventor.mit.edu/

Ši išvyka – tai projekto „Kitoks laikas veikti“ dalis, kurią finansuoja Alytaus miesto savivaldybė. Projekto tikslas – ugdyti savimi pasitikinčias, veiklias, iniciatyvias asmenybes, įgyjant lyderystės, bendravimo įgūdžių, panaudojant įvairias aplinkas. Šį kartą veiklose dalyvavo gimnazistai, besidomintys informacinėmis technologijomis.

Oskaras Tagijevas, II d klasės mokinys