Pačių šauniausiųjų šventė

Pakviesk į širdį vasaros žydėjimą,
Su saulės šiluma ir su kvapu žiedų…

Šių metų vasara ne tiek žydėjimu džiugina, kiek vargina sunkiai ištveriamu karščiu. Tačiau mūsų gimnazijoje birželio 18 d. įvykusi pirmūnų pagerbimo šventė parodė, kiek daug džiaugsmo ir tikrai vasariško žydėjimo širdyse išgyveno apdovanoti mokslo pirmūnai, gimnazijos vardą garsinantys mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai.

Pati vasara su puokšte laukinių gėlių, lydima muzikos garsų, pradėjo šventę. Kartu su renginio vedėjais ji pasikalbėjo apie mokslo bei žinių svarbą žmogaus gyvenime. Paskui visi drauge pasveikino mokslo pirmūnus, gimnazijos vardą garsinančius mokinius ir pakvietė direktorių Virginijų Skroblą bei pavaduotoją ugdymui Danutę Dragūnienę įteikti jiems padėkos raštus bei medalius.

Pasveikinti buvo ir aktyvūs visuomenininkai, ir miesto bei šalies olimpiadų, konkursų nugalėtojai, festivalių laureatai, ir geriausi sportininkai.

Vasara priminė, kad be tėvų pagalbos ir palaikymo mokiniams nebūtų taip lengva pasiekti puikių rezultatų. Šie brangūs žmonės visada šalia, jie džiaugiasi, liūdi kartu, skuba padėti. Tėvelių vardu kalbėjo, visų mokinių pasiekimais džiaugėsi gerbiama Asta Lugauskienė. Na, o ir patys mokiniai skubėjo pasisakyti, kodėl juos sėkmė lydėjo. Visų vardu kalbėjo trečiokė Viktorija Nacytė. Padėkos žodžiai šventėje buvo sakomi ir mokytojams. Juk už visus gimnazistų pasiekimus yra atsakingi jie, todėl ši šventė drauge yra ir jų šventė. Mokytojų vardu gimnazistus sveikino gimnazijos tarybos pirmininkė Asta Šulcienė. Ji, kalbą pradėjusi kinų patarle ,,Mokytojas atveria duris, bet pro jas mokiniai įeina patys“, patvirtino, kad puikūs rezultatai priklauso nuo mokytojo ir mokinio bendro darbo.

Pirmūnus, prizininkus ir jų tėvelius bei mokytojus sveikino gimnazijos dainininkai ir muzikantai. Renginio pabaigoje vedėjai palinkėjo šauniausiems mokiniams savo pavyzdžiu skatinti ir kitus gimnazistus gerai mokytis, siekti gerų akademinių ir sportinių rezultatų bei gerais, gražiais darbais garsinti gimnaziją.

Janė Zelenienė,
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė