Projektas „Kitoks laikas veikti“

Šiais mokslo metais mūsų gimnazija gavo lėšų iš Alytaus miesto savivaldybės vykdyti projektą „Kitoks laikas veikti“. Šio projekto tikslas – ugdyti savimi pasitikinčias, veiklias, iniciatyvias asmenybes, įgyjant lyderystės, bendravimo įgūdžių, panaudojant įvairias aplinkas.

Visą pavasarį gimnazijoje vyko mokymai klasių valandėlių metu, kaip pažinti save, kaip ugdyti stipriąsias savybes mažinant atotrūkį tarp idealiojo „aš“ ir realiojo „aš“, nes efektyviausias lyderių ugdymo būdas yra saviugda. Mokymus vedė psichologė Aistė Glinskienė ir matematikos mokytoja metodininkė Laimutė Gečaitė.

Mūsų gimnazistai už projekto lėšas du kartus vyko į Kauno Technologijos universitetą, su kuriuo sudaryta bendradarbiavimo sutartis. Balandžio 17 d. II-IV klasių mokiniai, besidomintys chemijos mokslais, dalyvavo renginyje „CTF: ateities karta 2019-2023 “ (mokinius lydėjo mokytoja Irma Linkevičienė). Gegužės 2 d. I-III klasių mokiniai KTU informatikos fakultete dalyvavo edukacinėje pamokoje „Mobiliųjų aplikacijų kūrimo dirbtuvės“, kur mokėsi kurti išmaniąsias programėles android telefonams (mokinius lydėjo mokytojos Asta Grimalauskienė ir Loreta Mazėtytė).

Birželio mėnesį trisdešimties gimnazistų laukė 3 dienų stovykla kaimo turizmo sodyboje ant Gailinto ežero kranto.

Birželio rytas išaušo svaiginančiai karštas ir tvankus. Šalia mokyklos jau laukė autobusas, kuris žadėjo smagią kelionę į sodybą „Pas Algirdą“. Šalia seno, pavargusio autobuso mokinių klegesyje stoviniavo mokytoja Loreta Mazėtytė, kuri rūpinosi paskutiniais stovyklautojų formalumais. Tiek spalvų, tiek jaunatviško bruzdesio turbūt ne kiekvieną rytą galėjo išgirsti daugelį kilometrų nuvažiavęs autobusas. O asmenybių įvairovė, plačios šypsenos ir lengvas jaudulys tvyrantis ore, žadėjo puikų laiką.

Pirmoji stovyklavimo diena buvo skirta visapusiškam susipažinimui. Skleidėsi ne tik mokinių charakteriai ir savybės, bet taipogi begaliniu kraštovaizdžio grožiu žavėjo aplinka. Dėka mokytojų Janės Liutkienės, Jūratės Vailionienės bei Editos Gumauskienės susipažinome su kerpių įvairove, kurios puošė sodybos paežerę ir šalia esantį miškelį.

Antroji diena žavėjo savęs pažinimo ir tobulėjimo programa. Itin daug įdomios, naudingos informacijos pateikė lektorius Tautvydas Šukys, savanoriavęs stovykloje.

Trečioji stovyklos diena skatino susikaupti ir pasiruošti ištvermės žygiui, kurį labai detaliai buvo paruošusi mokytoja Meilė Platūkienė ir II a klasės gimnazistas-šaulys Kajus Vislavičius. Keliavome pėsčiomis stovyklos apylinkėmis ieškodami koordinatėmis nurodytų susitikimo vietų.

O laisvalaikis… nepakartojamas, neapibūdinamas laisvalaikis. Kas gali būti geriau už gaivinantį ežero vandenį karštą vasaros dieną ir už glostančius bei kūnus „dažančius“ saulės spindulius. Šėliojimai, supynės, žaidimai bei pašnekesiai užbaigdavo kiekvieną įspūdžių kupiną dieną. Saulei leidžiantis į debesis, stovyklos jaunimas rinkosi prie žibintų šviesos, kur laukė gitarų brazdesys ir dainos.

Kelias namo buvo itin tylus, ramus lyg tyvuliuojantis upelis. Juk kiekvienas galvoje dėliojomės mintis, kiek daug neišdildomų prisiminimų paliko „Kitoks laikas veikti“. Ir mes veiksime, nes „vanagai“ gali viską.

Ačiū mokytojoms, buvusioms šalia visą stovyklos laiką: Meilei Platūkienei, Irmai Čeplinskienei ir Loretai Mazėtytei.

Austėja Cikanavičiūtė, I a klasės mokinė,
Loreta Mazėtytė, projekto „Kitoks laikas veikti“ koordinatorė