Mokytojo diena – „Aš supratau, kas Tau yra svarbu“

Šilti pasimojavimai, jautrūs apsikabinimai ir bendrame šurmulyje ištirpstantys žodžiai: „Kaip laikaisi?“, „Jūs visai nepasikeitėt…“, „Kaip išgražėjai…“ – tai viena gražiausių akimirkų, kai į Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos aktų salę renkasi buvę ir dabar dirbantys mokytojai pasidžiaugti vieni kitais ir pasimėgauti Tarptautinės mokytojo dienos proga surengtu savo mokinių sveikinimu.

Beskubėdami į mokyklą jau žinome: sulauksime tradicija tapusio gimnazijos Mokinių tarybos narių dėmesio. Šį kartą šypseną iššaukia  mieguistai lyriški gitaros garsai ir vaikiško naivumo sušildyta dovanėlė „Kantrybės lašas“. Taip, jos visada reikės – šitas žodis  kaip malda, o kartais ir kaip prakeiksmas sukasi mūsų galvose. Bet šįryt gera…Jie žino, kas mums svarbu.

Mokinių dėmesiu džiaugiamės ir per pamokas, ir per pertraukas – tai nedrąsūs pasveikinimai, auklėtinių gėlės, saldėsių kraitės ir švelniai plukdančios į malonius prisiminimus dainos apie laiką, tylą, artimo meilę ir kūrybą. Šventiškai nusiteikę renkamės į aktų salę, kur stebėsime, ką gražaus ir prasmingo pasakys mums šių metų abiturientai.

Abiturientai supranta, kad mokytojai ne tik 45 minutes moko savo dėstomo dalyko subtilybių, tačiau perduoda mokiniams savo požiūrį ir dvasinę šilumą. Savo požiūrį išsakyti ir pasveikinti mokytojus pakviečia gimnazijos direktorių Virginijų Skroblą.

Gimnazijos direktorius Virginijus Skroblas pasidalija įžvalgomis apie šiuolaikinės visuomenės „bėgimą su kliūtimis į niekur“ ir pasidžiaugia, kad, nepaisant šiandieninio chaoso, mūsų gimnazijos pasiekimų rezultatai yra patys gražiausi, padėkoja buvusiems mokytojams, kad šią dieną mus aplankė. Direktorius pasveikina Mokytojo dienos išvakarėse apdovanotus mokytojus: Alytaus miesto savivaldybės Metų mokytojo premija apdovanotą mokytoją Eglę Barysienę, LR Seimo nario Juliaus Sabatausko padėka – direktoriaus pavaduotoją ugdymui Jolitą Petkevičienę, Alytaus miesto savivaldybės mero padėkomis – mokytojas Janę Zelenienę, Agnę Ingelevičienę ir Jovitą Žilinskienę. Taip pat įteikia Alytaus savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo padėkas mokytojoms Laimutei Gečaitei, Irmai Čeplinskienei, Virginijai Jokubauskienei, Danutei Račkauskienei, Loretai Mazėtytei, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos direktoriaus padėkos raštus Astai Grimalauskienei, Linai Gailienei, Aistei Glinskienei, Erikai Jonaitienei, Astai Šulcienei, Ramutei Volkuvienei. Asmeninę padėką už nuopelnus gimnazijai skyrė direktoriaus pavaduotojai ugdymui Danutei Dragūnienei.

Po šmaikščios direktoriaus filosofijos ir mokytojams svarbių padėkų įteikimo abiturientai primena, ko gero, dažniausiai šiais metais bendruomenės vartojamą sakinį – „Alytaus gimnazijai – 100.“ Jie pakviečia mus pasižvalgyti, kaip per tą šimtą metų keitėsi mokykla. Graudulį kėlė supratimas, kad mokiniai žino, kas mums svarbu: tai jausti savo mokinius, išmokyti stebėtis, klausyti ir išgirsti, kad svarbu mokinių tarpusavo ryšys, kokias tradicijas į mokyklą vaikai atsineša iš šeimų, kaip juos veikia laikmečio iššūkiai.

Turėjome progos pasijuokti stebėdami inscenizacijas apie tėvų ir vaikų bendravimą, pagrindžiančias posakį „Obuolys nuo obels netoli rieda“, nuklydome į prisiminimus, kaip, kai kurie patys būdami mokiniai, sprendėme, dabar atrodytų, lengvus klausimus, o tada – didžiulius iššūkius. Juoką, bet tą vadinamąjį „juoką pro ašaras“, kėlė inscenizacija apie ateities perspektyvą, modeliuojamą remiantis liūdnomis šių dienų realijomis, kad žmogui nebėra svarbu pažinimo gylis, o tik kuo greičiau perbėgti gyvenimo paviršiumi, kai užtenka tik Home Edition, perpildyto visavalde reklama.

Abiturientai, dėkodami mokytojams teigė, kad „Įspūdinga laiko spalvų paletė ir mokytojo profesija – nedaloma visuma. Joje telpa Išmintis, Kūrybiškumas, Tobulumas, Grožis, Meilė – gausybė Gyvenimo spalvų ir atspalvių. Mokytojo pagalba tapoma kiekvieno iš mūsų būties mozaika švyti ryškumu ir šiluma.“

Ačiū abiturientams ir visiems mokiniams už gražų pagerbimą ir supratimą, kas mums svarbu. Ačiū abiturientų auklėtojoms, savo kantrybe, atsakingumu ir nuolatiniu dėmesiu padėjusioms tą supratimą išsiugdyti.

Santa Marcinkevičiūtė, lietuvių kalbos mokytoja