Gimnazijoje paminėtos Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago 62-osios žūties metinės

Lietuvos partizanų vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas buvo suimtas 1956-aisiais spalio 12 dieną Kaune. Po žiaurių kankinimų 1957 m. lapkričio 29 d. Vilniuje buvo sušaudytas, o jo palaikų užkasimo vieta ilgą laiką nebuvo žinoma. Tik 2018 m. Lietuvos partizanų bei Lietuvos Laisvės Kovos sąjūdžio vado, brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago  palaikai buvo rasti Vilniaus Našlaičių kapinėse ir palaidoti Lietuvos valstybės vadovų panteone Vilniaus Antakalnio kapinėse. Tais pačiais metais, minėdamas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ir Adolfo Ramanausko-Vanago gimimo 100-ąsias metines, Lietuvos Respublikos Seimas vienabalsiai paskelbė Adolfą Ramanauską-Vanagą Lietuvos valstybės vadovu.

Iškilus kovotojas kasmet yra pagerbiamas ir Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje. Štai ir šįmet istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai savo pamokose priminė mokiniams Adolfo Ramanausko-Vanago gyvenimo faktus, jo partizaninės kovos prasmę, o II c klasės mokiniai kartu su istorijos mokytoja metodininke Giedre Škarnuliene ir gimnazijos direktoriumi Virginijumi Skroblu prie atminimo lentos ant pastato, kuriame 1940–1945 m. Alytaus mokytojų seminarijoje dėstė Adolfas Ramanauskas, padėjo gėlų, uždegė atminimo žvakę ir pagerbė partizanų vado atminimą tylos minute.

Direktoriaus pavaduotojas ugdymui Aleksandras Kirilovas