Progimnazijų aštuntokai pradėjo naujus metus apsilankymu gimnazijoje

Mūsų gimnazijos bendruomenė puoselėja gražią tradiciją – senuosius metus palydėjusi spalvingu šou „Vanagynas“, naujuosius pasitinka atverdama duris Alytaus miesto mokyklų aštuntų klasių mokiniams. Jau trečią kartą organizuojamo renginio „Pradėk naujus metus su vanagais“ tikslai yra supažindinti mokinius su gimnazijos erdvėmis ir bendruomene, paskatinti juos domėtis gimnazija ir jos vykdoma veikla, sukurti sąlygas bendradarbiaujant, kuriant, improvizuojant mokiniams iš įvairių mokyklų susipažinti ir bendrauti.

Šarmotą mokinių atostogų rytą į gimnazijos aktų salę sugužėjo didelis būrys miesto aštuntokų. Juos pasitiko gimnazijos koridoriuose nepasiklysti padėsiantys mokytojai, dainomis pasveikino gimnazistės Lukrecija Kliučinskaitė ir Oksana Tahiraj (rengė muzikos mokytoja Jureta Šametienė). Gimnazijos direktorius Virginijus Skroblas papasakojo, kad mūsų bendruomenė didžiuojasi ne tik išskirtinėmis, pritaikytomis kokybiškam ugdymuisi erdvėmis, vykdomų projektų įvairove, bet ir patyrusiais, gebančiais dirbti su jaunais žmonėmis mokytojais, palinkėjo gerų įspūdžių ir sėkmingų metų, kuriuos aštuntokai pradėjo su vanagais. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Dragūnienė, padėkojusi dainingosioms mūsų gimnazistėms, supažindino jaunuosius svečius su lydinčiais mokytojais ir pristatė  renginio veiklas.

Po gimnazijos erdves grupelėmis pažirusius aštuntokus viliojo kvapnias Kalėdas primenantis meduolių aromatas. Gardžius meduolius dekoruoti kvietė technologijų mokytojos Snieguolė Valentukonienė ir Danutė Račkauskienė. Tačiau virtuvės stebuklai skleidėsi ne tik technologijų kabinete – chemijos laboratorijoje chemijos mokytojos Janė Liutkienė ir Irma Linkevičienė mokiniams atskleidė, kad chemijos mokslas – tai ne tik sąsiuvinyje užrašytos reakcijų lygtys, bet ir įvairiausių eksperimentų, mūsų kasdieninę aplinką verčiančių neįtikėtiną, virtinė. Čia mokiniai sužinojo, kaip namų sąlygomis pasigaminti gesintuvą, iš aliejaus ir kitų virtuvėje randamų medžiagų kūrė įmantrias dekoracijas, stebėjo, kaip eksperimento metu atsiskleidžia medžiagų savybės. Laboratorijos kaimynystėje biologijos mokytojų Juratės Vailionienės ir Editos Gumauskienės konsultuojami mokiniai mikroskopu stebėjo musės koją, galvą, bitės sparną, ieškojo pirmuonių šieno mirkinyje, tyrė lapo apatinį dengiamąjį audinį.

Kita pasiūlytų veiklų kryptis – pasakų pasaulis. Su lietuvių kalbos mokytojais Aldona Butrimanskiene, Egle Barysiene ir Antanu Jurčiu prisiminę  pasaką apie Joniuką ir Grytutę mokiniai grupelėse kūrė komiksus, fantazavo interpretuodami vaikystės pasaką ir žaismingai pristatė savo kūrybą. Į neseniai prabėgusią vaikystę aštuntokai sugrįžo su animacinių filmų herojais Tomu ir Džeriu, Snieguole ir septyniais nykštukais. Žaismingos viktorinos forma animacijos istoriją jiems papasakojo informacinių technologijų mokytoja Loreta Mazėtytė. Mokytoja pasakojo, kad mūsų gimnazistai patys mokosi kurti animaciją ir, pademonstravusi keletą darbelių, pristačiusi įvairias animacijos kūrimo technikas, pakvietė mokinius išbandyti optinį prietaisą – zoetropą.

Jaunieji gimnazijos svečiai užsiėmė ne tik kūrybine veikla, bet gavo ir galimybę pasivaržyti. Gimnazijos sporto salėje mokytojai Irma Čeplinskienė, Jonas Baltrušaitis ir Svajūnas Žvinakis kvietė išbandyti taiklumą prie smiginio lentos, komandinio darbo įgūdžius piešiant sniego senį. Ne ką mažesniu azartu skambėjo anglų kalbos kabinetas, kuriame mokiniai atliko anglų kalbos mokytojų Agnės Ingelevičienės ir Ramunės Petrosian parengtas užduotis – žaismingą klausimyną, žaidimą „Bang“, klausydami įvairiomis kalbomis atliekamų dainų rodė savo kalbinį išprusimą. Netikėtai muzikinę užduotį aštuntokai gavo ir gimnazijos muziejuje. Čia istorijos mokytojos Asta Šulcienė ir Giedrė Škarnulienė parengė smagią edukaciją, skirtą paanalizuoti temą apie demokratijos vertybes. Mokiniai klausė Marijono Mikutavičiaus dainos „Aš tikrai myliu Lietuvą“ ir analizavo tekstą ir įvardijo skelbiamas vertybes, diskutavo, ar tikrai Marijonas myli Lietuvą ir piešė piešinius „Lietuvos demokratija pagal Marijoną“. 

Matematikos kabinete aštuntokai galėjo pasijusti tikri televizijos žaidimo „Tūkstantmečio vaikai“ dalyviai, nes jiems matematikos mokytojos Laimutė Gečaitė ir Elvyra Jakučionytė surengė matematinę viktoriną. Aštuntokai ne tik varžėsi atsakinėdami į pasirinktus klausimus, bet ir kūrė matematikos šaradas. Kai kurie dalyviai teigė, kad pirmą kartą patyrė, kaip smagu kurti šaradą. O jeigu atsitiktų taip, kad mokinys patektų į nepavydėtiną situaciją ir jam tektų kviestis pagalbą? Bet kokiomis sąlygomis ją prisišaukti naudojant Morzės abėcėlę mokė fizikos mokytojai Lina Gailienė, Antanas Kalinauskas ir Mindaugas Ribinskas. Atlikdami įvairiausias užduotis mokiniai prisiminė, kad SOS pagalbos šauksmas gali būti reiškiamas įvairiai – garsu, šviesa, vaizdu.

Aktyviai laiką praleidę mūsų gimnazijoje, susipažinę su mokytojais, susiradę naujų draugų, aštuntokai neskubėjo skirstytis – su lydėjusiais mokytojais reflektavo savo patirtis ar įspūdžiais dalijosi draugų būreliuose. Mes, gimnazijos bendruomenė, džiaugiamės pavykusiu renginiu, smalsiais jaunaisiais svečiais bei kviečiame Rugsėjo 1-ąją sugrįžti ir tapti mūsų būrio vanagais.

Lietuvių kalbos mokytoja Santa Marcinkevičiūtė