Žygis „Trims karių kartoms įamžinti“

Sausio 12 d. Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos ir Dzūkijos mokyklos jaunieji šauliai leidosi į KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 101 kuopos organizuotą 23 km. žygį, skirtą „Trims karių kartom įamžinti“. Laisvės gynėjų dienai skirtas žygis apjungė apie 150 dalyvių: karių, šaulių, civilių gyventojų. Žygeiviai turėjo galimybę įprasminti laisvės aukų atminimą žygio metu, kartu prisimenant Lietuvos karybos istoriją.

23 km atstumą įveikėme maršrutu: Dainavos apygardos partizanų štabo bunkeris – Punios šilas – Rumbonių piliakalnis – Alytaus I fortas – karininko A. Juozapavičiaus tiltas – Laisvės angelo aikštė. Renginio metu prisiminėme pirmųjų Nepriklausomybės kovų dalyvių žygdarbius, miško brolių – partizanų – kovas, 1991 metų Sausio 13-osios naktį žuvusiųjų viltis ir maldas. Žygiuojant sudainuotos gražiausios laisvės dainos, iššautos pagarbos salvės.

Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos mokiniams, jauniesiems šauliams – Auksei Garnytei, Ignui Nedzinskui, Emiliui Lažaunykui ir Dominykui Senikui – teko didelė garbė nešti deglus ir uždegti 14 simbolinių laužų, skirtų Sausio 13-osios aukoms atminti, Laisvės Angelo aikštėje organizuotame renginyje „Skambanti laisvė.

Šis žygis, skirtas trims karių kartoms įamžinti – tarsi priminimas, jog laisvės ugnis, puoselėjama ir kurstoma broliškų širdžių, niekados neužgęsta.

Sveikinu ir džiaugiuosi, kad jaunasis šaulys Ignas Nedzinskas, žygio išvakarėse Vilniuje bėgęs 9.5 km., šiandien kartu su visais ištvermingai įveikė distanciją.

Ramūnė Jasaitienė, Jaunųjų šaulių būrelio vadovė